VIDEO Krejčího gól a asistence pomohly porazit Flyers

23. 1. 2012 4:40
Pittsburgh Washington 4:3pp, Philadelphia-Boston 5:6sn
David Krejčí
David Krejčí | Foto: Reuters

Praha - Gólem, asistencí a proměněným nájezdem přispěl David Krejčí k výhře Bostonu na ledě Philadelphie 6:5.

Flyers, i bez zraněného Jaromíra Jágra, hattrickem Scotta Hartnella během druhé třetiny otočili nepříznivé skóre 1:3 na 4:3. Na začátku třetí třetiny však srovnal Krejčí a další obral dokonal Gregory Campbell.

Přesilovková trefa Maxima Talbota pak poslala zajímavou přestřelku do proudloužení, resp. k samostatným nájezdům. V nich byli i díky Krejčímu lepší hosté.

Jágra zradil měkký led. Nastoupí až po Utkání hvězd
Zase ta třísla. Jágr odehrál proti Devils jen pár minut

Mezi střelce se v neděli zapsal také útočník Colorada Milan Hejduk, ovšem jeho branka i závěrečný nápor ve snaze o zvrácení třígólového manka proti Anaheimu už přišly pozdě.

Brankář Michal Neuvirth pomohl Washingtonu 23 zákroky k zisku bodu proti Pittsburghu, který nakonec díky Malkinově trefě v prodloužení zvítězil 4:3. Asistenci u ní si připsal Zbyněk Michálek.

Kromě toho, že ruský kanonýr dorážkou sám gól vsítil, pohlednou kličkovanou také sám u zrodu celé akce stál (viz video dole). I díky tomu byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání.

Pittsburgh - Washington 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
6. a 48. Neal, 5. Letang, 62. Malkin (Z. Michálek) - 32. Laich, 35. Sjomin, 42. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 61 minut, dostal 4 góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta.

Philadelphia - Boston 5:6 po sam. nájezdech
3. a 51. Talbot, 24., 28. a 40. Hartnell - 1. Bergeron, 10. Seguin, 13. Lucic (Krejčí), 42. Krejčí, 45 Campbell, rozh. nájezd Seguin.

Anaheim - Colorado 3:2