VIDEO Krejčího přihrávky přinesly Bostonu další výhru

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 3. 2012 7:20
Sýkora skóroval a přispěl k výhře New Jersey

Boston - Český útočník David Krejčí přispěl v zámořské NHL dvěma asistencemi k výhře Bostonu nad Tampou 5:2. Medvědi se díky další výhře drží na druhém místě Východní konference soutěže.

Před utkáním domácí ocenili svého kapitána Zdena Cháru, který o víkendu odehrál tisící zápas v NHL. A slovenský obránce tento milník oslavil stylově.

V zápase přihrál na tři góly Bruins a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Tampě nepomohly ani dvě branky kanonýra Stevena Stamkose.

Michálek jistil výhru Ottawy, Pavelec dostal pět gólů
VIDEO Pojď sem, kam jdeš? Tak Crosby šálil Židlického

Jediným českým střelcem v úterních zápasech byl Petr Sýkora. Útočník přispěl gólem k výhře New Jersey nad Chicagem 2:1 po samostatných nájezdech.

Sýkora otevřel skóre už v první třetině, hosté však srovnali 10 minut před koncem. Nakonec rozhodly nájezdy. V nich uspěl i Patrik Eliáš, vítěznou trefu si však připsal až v páté sérii jeho spoluhráč Travis Zajac.

Washington přišel o klíčovou osmou příčku v tabulce Východní konference. V přímém souboji o postupovou pozici prohrál doma s Buffalem 1:5. Za stavu 0:3 vystřídal český brankář Michal Neuvirth v brance Holtbyho, prohře ale nezabránil.

Podívejte se na výhru Bostonu a ocenění Zdena Cháry:

Výsledky NHL:

Toronto - Carolina 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 14. J. Jokinen, 19. Brent, 21. Harrison. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.348.

New Jersey - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Sýkora, rozhodující nájezd Zajac - 49. Seabrook. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15.074.

Pittsburgh - NY Islanders 3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
Branky: 25. a 56. J. Neal, 22. Kennedy - 4. a 39. Nielsen, 20. Grabner, 33. Okposo, 36. Ullström. Střely na branku: 54:25. Diváci: 18.588.

Washington - Buffalo 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 26. Sjomin - 19. a 50. Stafford, 9. McCormick, 23. Vanek, 38. Pominville. Střely na branku: 45:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 37 minut a 29 sekund, inkasoval dvě branky ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18.506.

Boston - Tampa Bay 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 11. S. Thornton, 36. Seidenberg (Krejčí), 52. Pouliot, 56. Marchand, 60. Peverley (Krejčí) - 6. a 46. Stamkos. Střely na branku: 38:18. Diváci: 17.565.

Montreal - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Cole, 39. Leblanc - 14. a rozhodující nájezd Wolski, 53. Samuelsson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21.273.

St. Louis - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 27. Langenbrunner, 45. Perron, 56. Oshie. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.150.

Minnesota - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 24. Brodziak, 32. M. Koivu - 12. B. Boyle, 28. Gáborík, 54. Fedotěnko. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.880.