reklama

VIDEO Laco o fantastickém zákroku: Tady se lámal zápas!

Podívejte se na skvělý zákrok Jána Laca holí proti norskému Matsi Tryggovi youtube.com
Ján Laco vychytal Slovákům poslední medaili na světovém šampionátu a teď je na Slovensku hrdinou znovu. Jeho fantastický zákrok zlomil Nory a přiblížil Slováky k záchraně v elitní skupině.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Slovensko po včerejším večeru nemá většiho hrdinu. Gólman Ján Laco byl před dvěma lety ústřední postavou slovenského tažení za stříbrnými medailemi, teď se o něm mluví znovu. Fantastickým zákrokem totiž odrazil Slováky k výhře, která je výrazně přiblízla záchraně v elitní skupině.

Na celý zákrok se podívejte ještě jednou v našem videu. Laco za stavu 2:2 skočil po dorážce Nora Matse Trygga a hokejkou jí baseballově odpálil do bezpečí.

Moment zlomil zápas

"Tady se asi zlomil zápas," vyprávěl pak hrdě Laco novinářům. "Od té doby jsme měli zápas ve svých rukou a dali pěkné góly. Jsem rád, že jsem to sklepl, protože tohle bylo zlomové."

Slováci totiž poté přebrali otěže zápasu a nakonec zvítězili 5:2. Zisk tří bodů je rázem katapultoval na bezpečné šesté místo, kde nad nimi nevisí tolik hrozba sestupu, o které ještě před zápasem vyprávěl trenér Vladimír Vůjtek.

Slováci už hrají zase o čtvrtfinále

"Výhra nám dodá elán i sebedůvěru. Věřím, že nám to pomůže," řekl Laco.

Slováci se zároveň v bodově velice vyrovnané skupině rázem dostali zpět do bojů o postup do čtvrtfinále.

reklama