VIDEO To je zrychlení! Tak Frolík ujel a skóroval v oslabení

10. 12. 2014 10:34
Michael Frolík z Winnipegu zvyšoval v utkání proti Dallasu na konečných 5:2.
Podívejte se na Frolíkův gól proti Dallasu | Video: nhl.com

Praha - Jednu z nejhezčích akcí úterního programu NHL měl na svědomí Michael Frolík z Winnipegu v utkání proti Dallasu. Český štírek při ní prokázal především skvělé zrychlení a šikovnost v zakončení.

Běžela poslední minuta druhé třetiny a na trestné lavici seděl Ben Chiarot za krosček na Jasona Spezzu. Z oslabení Jets uběhla necelá minuta, když domácí propadli v útočném pásmu, Blake Wheeler vypíchl puk na Frolíka, který si jej popostrčil ven z obranné třetiny.

Blíž ke kotouči sice měl vracející se bek Dallasu Alex Goligoski, ovšem Frolík se okolo něj prohnal a i přes nepříjemný atak protihráče překonal Jussiho Rynnase, čímž zvýšil na konečných 5:2. "Ztratil jsem rychlost, byla to moje chyba," smutnil po závěrečné siréně Goligoski.

Český útočník si v předchozím průběhu zápasu připsal také gólovou přihrávku a za tento cenný příspěvek byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Svůj letošní účet si kladenský rodák vylepšil na šest branek a šest asistencí.