reklama

VIDEO Český tým slavil. Hertl gratuloval legendě Zábrodskému

Český tým pogratuloval Vladimíru Zábrodskému k březnovým 90. narozeninám Adam Sušovský
Tomáš Hertl gratuloval legendě československého hokeje. Vladimír Zábrodský na hotelu české reprezentace oslavil své březnové devadesáté narozeniny.

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Čeští hokejisté zatím na mistrovství světa ve Stockholmu moc důvodů k radosti nemají, v sobotu se ale na jejich hotelu stejně slavilo. 

Vladimír Zábrodský, legenda československého hokeje, tady společně s představiteli Českého svazu ledního hokeje, oslavil své březnové devadesáté narozeniny.

Památní dres mu slavnostně předal útočník Tomáš Hertl, nejmladší reprezentant, který na světovém šampionátu nastupuje se stejným číslem. 

Piju pivo i koňak, ale nepřeháním to

"Mám obsáhlou rodinu, ve které to klape. A to je důležité. Taky se snažím dostat tělo do pohybu už ráno, piju pivo, víno i koňak. Ale nikdy to nepřeháním," usmíval se Zábrodský, když vyprávěl svůj recept na dlouhověkost.

Zábrodský patřil k hlavním strůjcům titulů mistrů světa z let 1947 a 1949, od emigrace v roce 1965 ale žije právě ve Stockholmu. 

Zde sleduje také všechny české zápasy, a to buď osobně nebo přímo v hale. Z toho, že se Čechům na turnaji zatím nedaří, velkou věc nedělá. 

"Hlavně, ať Češi postoupí do čtvrtfinále"

"Důležité je, aby postoupili mezi čtyři nejlepší ve skupině a pak se uvidí," řekl Zábrodský, který za svou kariéru nastřílel 464 branek, patří do prestižního Klubu hokejových střelců a v roce 1997 byl jako jeden z prvních uveden do síně slávy Mezinárodní hokejové federace IIHF.

Jak sám stále vitální Zábrodský s úsměvem říká, góly by prý dokázal střílet i teď. "Za nás nebyli brankáři tak dobří, ale i tak bych nějaký dal. Jediný dobrý, za mých let, byl Bóža Modrý," řekl.

reklama