Lukáš Caha Lukáš Caha
Aktualizováno 8. 10. 2018 11:43
Znojemští hokejisté kroutí po včerejším utkání EBEL ligy nevěřícně hlavami. Slovenský sudí uznal soupeři gól, který nebyl.
Znojemským hokejistům se v EBEL lize zatím nedaří.
Znojemským hokejistům se v EBEL lize zatím nedaří. | Foto: Rostislav Pfeffer

Znojmo - Znojemští Orli nezačali svoji osmou sezonu v EBEL lize zrovna nejšťastněji. Po šesti zápasech mají na svém kontě pouhé dva body a v tabulce jsou poslední. Krev do žil jim nevlilo ani nedělní utkání v maďarském Fehérváru. Rozhodující gól domácích totiž viděli za brankovou čárou jen rozhodčí.

Začínala třetí třetina poměrně vyrovnaného utkání, čemuž odpovídal i stav 2:2. Jednadvacetiletý maďarský útočník Bence Stipsicz se dostal k odraženému puku a vyslal střelu z levého kruhu na brankoviště, kterým zrovna projížděl jeho spoluhráč. Ten neudržel rovnováhu a při pádu zvedl ruce nad hlavu.

Jeho spoluhráči to pochopili jako pokyn k oslavě gólu a zmatení rozhodčí zápas přerušili. Po poradě s trenéry odjeli prostudoval celou situaci na video a po dlouhých pěti minutách učinil slovenský rozhodčí Vladimír Baluška verdikt, který nakonec rozhodl celý zápas.

Záznam maďarské televize přitom jednoznačně prokazuje, jak se puk odrazil od horní tyčky znojemské klece a zamířil do bezpečného prostoru za brankou.

Znojemský klub podal ještě tentýž den oficiální stížnost na ligu, která se podnětem bude zabývat. Nepochopitelné rozhodnutí sudích však již jen těžko vzít zpátky. Orli se musejí smířit s další ztrátou bodů. Ve Fehérváru nakonec prohráli 2:5.

Perličkou zůstává, že v sestřihu nejlepších momentů utkání, který je zveřejněný na oficiálních stránkách soutěže, inkriminovaný moment chybí. Náhoda? A aby toho nebylo málo, tak úterní domácí zápas Znojma proti Klagenfurtu odpíská opět Baluška, tedy stejný rozhodčí, jenž rozhodl o regulérnosti gólu.