VIDEO Nezapomenutelná klička. Moravec vítal zlatý hattrick

Sport youtube.com, Sport
7. 5. 2013 0:51
David Moravec gólem v prodloužení rozhodl finále proti Finsku na MS 2001.
David Moravec vstřelil v prodloužení finále s Finskem vítězný gól na 3:2. | Video: youtube.com

Praha - Jsou sportovní tituly, u nichž po čase zůstane pouze letopočet. Některé však navždy zůstanou spojeny s určitými momenty.

Mezi takové rozhodně patří hokejové zlato z mistrovství světa 2001.

Česká reprezentace na přelomu tisíciletí vládla hokejovému světu a v Německu toužila přidat třetí titul v řadě.

Přes různé peripetie se jí podařilo projít bez porážky do finále, kde čekali skvělí Finové. Seveřané vedli po gólech Linda a Ylönena 2:0. Svěřenci Josefa Augusty se v poslední třetině heroicky zvedli a díky trefám Martina Procházky a Jiřího Dopity vyrovnali.

V 11. minutě prodloužení vypíchl Pavel Patera puk Sihvonenovi, předložil jej mezi kruhy Davidu Moravcovi a ten po behkendové kličce přivítal společně s komentátory Robertem Zárubou a Martinem Hostákem vzývaný ´zlatý hattrick´.