reklama

Video: Nožem proti kolenu. Klimek dobře věděl co dělá, řekl faulovaný Derner

Lukáš Klimek Lukáš Klimek autor: Tomáš Liška
Ošklivým faulem se v dnešním druhém finálovém utkání play-off hokejové Tipsport extraligy prezentoval sparťanský útočník Lukáš Klimek. Ten ve druhé třetině svedl v útočném pásmu souboj s libereckým obráncem Lukášem Dernerem, po němž sám upadl a následně svou čepel brusle namířil přesně proti jeho kolenu.

Liberec – Ošklivým faulem se v dnešním druhém finálovém utkání play-off hokejové Tipsport extraligy prezentoval sparťanský útočník Lukáš Klimek. Ten ve druhé třetině svedl v útočném pásmu souboj s libereckým obráncem Lukášem Dernerem, po němž sám upadl a následně svou čepel brusle namířil přesně proti jeho kolenu.

Na záběry incidentu se můžete podívat ZDE:

Klimek za svůj zákrok dostal od rozhodčích po právu nejvyšší možný trest, tedy trest ve hře. Bílí Tygři nabídnutou pětiminutovou přesilovku využili, když se v jejím závěru trefil Branko Radivojevič. Nakonec šlo o vítězný gól utkání.

"Rozhodčí snad ani nemohli dát jiný trest. Šel našemu bekovi nožem proti kolenu. Uvidíme, co řekne disciplinárka," řekl po zápase v rozhovoru pro Českou televizi autor druhého libereckého gólu Michal Řepík.

Derner: Tohle do hokeje nepatří

"Snažil jsem se ho odtlačit a on to asi neunesl, odnesl to Lukáš Derner a ne já. Stalo se to pak za mnou a přesně jsem ten moment neviděl," řekl novinářům Tomáš Mojžíš. "Viděl jsem Klimka, že leží na zemi, přijel jsem k němu a najednou mě kopl bruslí do míst, kde končí chránič na koleno. Chtěl bych říct, že tohle do hokeje nepatří. Vůbec se mi to nelíbilo," popsal situaci Derner, který si oddechl, že vyvázl bez zranění.

"Díky bohu to odnesl chránič, který jsme museli spravit. Doufám, že tam bude jen modřina a nic s tím nebude," navázal Derner. Podle svých slov podobné zákroky už na ledě zažil. "Ale to bylo spíš nešťastnou náhodou. Ale tohle bylo úmyslně cílené na koleno, jsem rád, že mě netrefil mimo chránič, jinak bych tu asi nestál," doplnil v mixzóně.

Derner chápe, že boj o titul provázejí velké emoce, ale Klimkův zákrok byl podle něj hodně za hranou. "Je to finále, každý chce vyhrát, emoce jsou z obou stran, ale musí to být v rámci pravidel," podotkl Derner.

Nevyřízené účty? Ne

Situaci podle něho nepředcházely ani žádné předchozí vzájemné nevyřízené účty. "Vůbec o ničem takovém nevím. Emoce pracují na plné obrátky, já mu do hlavy nevidím. Jsem rád, že nemá vážnější následky," doplnil dvaatřicetiletý zadák.

Sparťané nechtěli Klimkův zcela zbytečný faul příliš rozebírat. "Vůbec jsem to neviděl. Fakt ne. Na kostku se moc nekoukám. Jestli tam to kopnutí bylo, tak je to Klímova hloupost. Ale zrovna on není hráč, který by tohle dělal," prohlásil obránce Pražanů Adam Polášek.

Majitel dvaceti kanadských bodů ze základní části Klimek má již teď jistotu, že si třetí finálové utkání nezahraje, po trestu ve hře totiž následuje automaticky stopka na jeden zápas. Na případný přídavek si musíme počkat.

reklama