reklama

VIDEO Oběti Jaroslavle: Příběh Ruslana Saleje v písku

Youtube.com
Bělorusové si po roce připomněli smrt hokejisty Salaje. Život oběti nehody u Jaroslavle překreslila během pár emotivních minut do písku ukrajinská výtvarnice.

Minsk - Svět si připomíná první výročí letecké tragédie u Jaroslavli a po roce znovu oplakává všech čtyřiačtyřicet obětí z paluby letadla Lokomotivu. Běloruského reprezentanta Ruslana Saleje si fanoušci připomněli v Minsku.

Celý jeho životní příběh tam známá běloruská výtvarnice Alexandra Konofalskajová překreslila do písku.

Konofalskajová ztvárnila Salejovy hokejové začátky i úspěch na olympiádě v Salt Lake City. Pět minut emotivního vystoupení donutilo téměř všechny fanoušky v hale k slzám a znovu připomnělo, jak moc tragédie hokejový svět zasáhla.

Šestatřicetiletý obránce patřil k oporám běloruské reprezentace, odehrál čtrnáct sezon v NHL a právě láska k hokeji a poctivost ho nakonec stály život.

Na tým Jaroslavli mohl počkat v rodném Minsku, kam původně letadlo s hokejisty mířilo k prvním utkání sezony. Salej ovšem nabídku klubu odmítl s tím, že se chce na zápas výborně připravit a nechce vynechat předzápasový trénink.

Letadlo se zřítilo těsně po startu z letiště u Jaroslavli 7. září 2011. V jeho troskách zahynuli i čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

reklama