reklama

Video: Patnáctiletý brankář Bednář trumfnul extraligové kolegy, dal gól přes celé hřiště

Gól brankáře Bednáře Youtube.com
To, co se v NHL dosud povedlo jen šesti brankářům v historii a v české hokejové extralize zatím nikomu, se podařilo Janu Bednářovi. Patnáctiletý gólman Karlových Varů se v utkání nejvyšší soutěže mladších dorostenců proti Ústí nad Labem zapsal trefou přes celé hřiště mezi střelce!

Praha - Hokejisté Ústí nad Labem prohrávali v závěru listopadového střetnutí extraligy mladšího dorostu na svém ledě s Karlovými Vary 2:3 a sáhli k power play. Jenže puk se dostal ke gólmanovi hostů Janu Bednářovi, který neváhal, švihnul holí a poslal kotouč přes celé hřiště do protivníkovy branky.

Video: Čaroděj pinballu. Obránce Toronta Polák dal v NHL gól, kterému se smál i soupeř z Calgary Video: Čaroděj pinballu. Obránce Toronta Polák dal v NHL gól, kterému se smál i soupeř z Calgary Čtěte zde

"Soupeř přihrával do únikové situace, jenže hráč puk nezpracoval, ten jel těsně vedle brány, zkusil jsem to vystřelit a vyšlo to," líčil patnáctiletý Bednář svůj kanonýrský okamžik. Výjimečný kousek ale nijak speciálně neslavil. "Spoluhráči měli větší radost než já, já jsem si jen vzal puk," prozradil gólman, že mu jeho zásah bude připomínat cenný suvenýr.

Na tréninku přitom střelbu přes celé hřiště nijak netrénuje ani pro odlehčení. "Přímo na bránu nestřílíme, ale práci s hokejkou jinak děláme hodně s panem Mikem, i jemu za to patří dík," zmínil trenéra gólmanů.

V NHL se zatím gólmani zapsali do střelecké listiny čtrnáctkrát, jen v sedmi případech však šlo o přímou střelu na bránu (a Ronu Hextallovi se to povedlo dokonce dvakrát). Jinak jim byla přisouzena vlastní trefa soupeře poté, co byli posledními hráči skórujícího mužstva, kteří se před gólem dotkli puku.

V české extralize se takto radovali brněnský Marek Čiliak a slávista Dominik Furch. První gól přímou střelou měl na dosah litvínovský Pavel Francouz v sezoně 2014/2015, jenže kotouč z jeho hole doklouzal do sítě pár desetinek po vypršení hracího času… A letos v únoru tečoval pokus Brandona Maxwella z Boleslavi rukou spoluhráč a sudí gól neuznali.

reklama