Jakub Šafránek Jakub Šafránek
30. 4. 2012 10:50
Obránce Phoenixu byl podruhé sestřelen. A podruhé se vrátil

Phoenix - Českému obránci Rostislavu Kleslovi sice kvůli křestnímu jménu přezdívají v zámoří "rusty", tedy "rezavý" či "zchátralý", ovšem v letošním play off NHL tento třicetiletý bek dokazuje, že rozhodně nepatří do starého železa. A navíc má vůli z oceli.

Krom toho, že v devíti zápasech play off nasbíral šest kanadských bodů (a zblokoval hned 16 střel), což z něj činí druhého nejproduktivnějšího obránce Stanley Cupu, totiž Klesla hned dvakrát schytal zásah do obličeje a dvakrát se přitom dokázal vrátit v tomtéž zápase na led.

První incident se mu stal ještě v sérii s Chicagem Blackhawks, kdy jej do obličeje trefila soupeřova hokejka hned při prvním střídání. Jenže už ve druhé třetině seděl Klesla opět na střídačce - s tím rozdílem, že měl přes tvář celoobličejový plexisklový kryt.

Neuběhl ani týden a v pondělním zápase s Nashvillem se Klesla opět při svém prvním střídání chytal za tvář: tentokrát dostal pukem. A stejně jako proti Chicagu netrvalo ani třetinu a už zase pomáhal "Kojotům" na ledě.

"Když vás trefí pukem do tváře, tak to rozhdoně není žádná legrace," prohlásil kouč Phoenixu a někdejší zkušený harcovník v NHL Dave Tippett. "Dostal to do brady, ale hned jak bolest trochu odezněla, tak mi řekl že je v pohodě a že chce dohrát zápas."

"Kojoti" každopádně "Rustyho" v sestavě potřebují jako sůl. Po tvrdém naražení na hrazení totiž dnes nehrál Michal Rozsíval a další beci podávají nevyrovnané výkony. I tak nicméně Phoenix vede v sérii s Nashvillem po dnešním vítězství 5:3 už 2:0 na zápasy.