8. 4. 2017 15:10

Anaheim - Za úder do obličeje Michala Rozsívala dostal hokejový útočník Anaheimu Nick Ritchie trest na dva zápasy. Zkušený český obránce ve službách Chicaga čtvrteční utkání NHL nedohrál a stejně tak Ritchie, neboť byl za hrubost vyloučen do konce zápasu.

Ritchie udeřil Rozsívala pěstí v poslední třetině za stavu 3:0 pro Anaheim poté, co český bek za brankou krosčekoval hvězdu Ducks Coreyho Perryho. Rozsíval zůstal otřesený ležet na ledě a do hry už nezasáhl.

Vedení NHL následně Ritchieho suspendovalo na dva zápasy. Jednadvacetiletý Kanaďan tak přijde o poslední kolo základní části a první duel play off; z platu pak o 4970 dolarů (zhruba 125 tisíc korun).