VIDEO Rusové porazili Kanadu. Ve finále půjdou na Švédy

4. 1. 2012 19:15
Rusko - Kanada 6:5, Švédsko - Finsko 3:2 sn

Calgary - Hokejisté Ruska zvítězili v semifinále mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Calgary nad domácí Kanadou 6:5 a ve finále budou obhajovat titul proti Švédsku.

To zdolalo v severském derby Finy 3:2 po samostatných nájezdech, když po dvou třetinách prohrávalo 0:2. Rusové naopak vedli v repríze loňského finále v 48. minutě už 6:1 a přes mocný finiš Kanady dokázali vítězství udržet.

Šéf českého hokeje: Rozhodčí pomohl Rusům k postupu
VIDEO Češi vyřazeni po ruském faulu v prodloužení

Na vítězství sborné, která loni dokázala v boji o zlato proti Kanadě otočit výsledek z 0:3 na 5:3, měl největší podíl útočník Jevgenij Kuzněcov. Jediný držitel loňského zlata v týmu trenéra Valerije Bragina si připsal čtyři body za tři branky a jednu asistenci.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Čtyři nahrávky zaznamenal Nail Jakupov. Kanada do 55. minuty čtyřmi góly v rozmezí necelých pěti minut snížila na 5:6 a pak dvakrát pomohla Rusku tyč.

Švédové, kteří čekají na titul od roku 1981, předvedli dokonalý obrat díky Maxovi Fribergovi. Ten zaznamenal dvě branky včetně rozhodujícího nájezdu a jednu asistenci.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Calgary:

Semifinále:

Švédsko - Finsko 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 44. Karlsson (Larsson, Friberg), 59. Friberg (Sundström), rozhodující sam. nájezd Friberg - 19. Ruuttu (Aaltonen, Barkov), 36. Armia. Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Zalaski - Carlson, Murchison (všichni Kan.). Vyloučení: 0:8. Využití: 1:0. Diváci: 15.690.

Kanada - Rusko 5:6 (0:2, 1:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 23. Connolly (F. Hamilton, Huberdeau), 50. D. Hamilton (Scheifele, Strome), 50. Schwartz (Gallagher), 52. Gallagher (D. Hamilton), 55. Gormley (Gallagher) - 8. Kuzněcov (Jakupov), 14. Nestěrov (Želďakov), 25. Kuzněcov (Chochlačev, Jakupov), 29. Kuzněcov (Jakupov, Sergejev), 31. Chochlačev (Kuzněcov, Jakupov), 48. Kučerov (Grigorenko, Zemčenko). Rozhodčí: Croft (USA), Rönn (Fin.) - Schrader (Něm.), Woodworth (USA). Vyloučení: 5:8, navíc Jenner 5 min. a do konce utkání, Huberdeau (oba Kan.) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 19.289.