reklama

VIDEO Tak se bojuje o NHL, Chlapíkovi ustřelil helmu z hlavy

Travis Konecny takto sestrelil Filipa Chladíka
Na zápase talentů příštího draftu NHL zazážil kanadský útočník Travis Konecny nejen díky gólům, ale také zásluhou tvrdé srážky s Filipem Chlapíkem.

St. Catharines – Většina skautů přišla na zápas talentů dalšího draftu NHL v kanadském městečku St. Catharines na plánovanou budoucí jedničku pro letošní rok Connora McDavida, jenže největší pozornost si vysloužil Travis Konecny.

Sedmnáctiletý kanadský křídelník Ottawy 67's totiž nejen přispěl bilancí 2+1 k výhře 6:0 svého celku – Tým Orr – nad soupeřem „Tým Cherry“ a byl po zásluze vyhlášení nejlepším hráčem utkání, v jeho průběhu se navíc blýskl uprostřed kluziště parádním hitem.

Ten odnesl sedmnáctiletý český talent Filip Chlapík, centr Charlottetownu Islanders, kterému ani skvělé výkony v kanadské juniorce nepomohly do nominace reprezentační dvacítky na nedávno skončený světový šampionát.

Těžko říct, co byla pro Chlapíka větší rána – brzké vyřazení z kempu národního týmu, nebo drtivý úder od Konecnyho, který mu doslova ustřelil helmu z hlavy.

Každopádně kanadský mladík ukázal, jak moc je toto utkání důležité. Dosud byl totiž ve vyhlídkách skautů na letošní draft lehce přehlížený, už před zápasem se ale o něm začalo mluvit minimálně s volbou v prvním kole, dle posledních zpráv by pak mohl figurovat okolo patnácté pozice.

reklama