VIDEO Trávníček dostal za brutální faul pět zápasů distanc

29. 10. 2013 11:05
Hokejový útočník Michal Trávníček bude v nejbližších pěti zápasech nuceně chybět v sestavě extraligového Litvínova.
Likvidační zákrok litvínovského Michala Trávníčka na obránce Liberce Jana Výtiska

Praha/New York - Hokejový útočník Michal Trávníček bude v nejbližších pěti zápasech nuceně chybět v sestavě extraligového Litvínova. Disciplinární komise soutěže kapitánovi týmu zastavila činnost za faul v nedělním utkání proti Liberci, kdy u mantinelu nebezpečně atakoval obránce Jana Výtiska.

Trávníček fauloval Výtiska ve 45. minutě a rozhodčí Antonín Jeřábek se Švýcarem Andreasem Kochem jej následně vyloučili na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Dnes dostal litvínovský útočník další trest od disciplinární komise.

Trávníček je již u disciplinárky známá firma

"Po prostudování videozáznamu jsem dospěl k závěru, že zákrok byl veden mimo zorný úhel protihráče s cílem zasáhnout oblast hlavy a krku," uvedl předseda komise Karel Holý.

Pětizápasový trest dostal Trávníček i proto, že se podobného faul v minulosti již dopustil. Loni v únoru měl zastavenou činnost na čtyři utkání za podobný zákrok na Ondřeje Havlíčka z Plzně.

Výtisk: Vím, že mne nechtěl zranit

Poškozený Výtisk, který se v neděli jen těžko zvedal z ledu, po zápase uvedl, že si je jistý, že jej Trávníček nechtěl zranit. "Známe se, takže vím, že hraje do těla a tvrdě," citoval Výtiska web idnes.cz.

"Přišel nahozený puk, já jsem šel za ním a nedíval jsem se, jestli je za mnou nějaký hráč. Snažil jsem se hlavně vyhodit, protože jsme hráli oslabení. Pak jsem dostal ránu a narazil na hranu mantinelu," popsal důrazný bek faul soupeře. "Měl jsem hlavu dole, to byla moje chyba, ale odehrával jsem puk a pak jsem dostal ránu," dodal Výtisk.

Trávníček je druhým hráčem v sezoně, který má zastavenou činnost. Minulý týden disciplinární komise potrestala třízápasovým trestem útočníka Plzně Ryana Hollwega.

Trestalo se také v NHL

Jen pár hodin před Trávníčkem si vyslechl verdikt disciplinárky - tentokrát v NHL - jiný český útočník. Šestadvacetiletý centr Phoenixu Martin Hanzal byl distancován za faul na Jeffa Petryho z Edmontonu v sobotním utkání.

Hanzal v první třetině duelu narazil Petryho na zadní mantinel. Soupeře trefil předloktím do hlavy a za napadení dostal dvouminutový trest. Disciplinární komise NHL při stanovení dvouzápasové suspendace přihlédla k tomu, že už byl Hanzal jednou trestán.

Český útočník, jenž v zápase proti Edmontonu přispěl k vítězství 5:4 jedním gólem, přijde na základě svého průměrného ročního platu o 75 609 dolarů (zhruba 1,4 milionu korun). V týmu Coyotes je druhým nejproduktivnějším hráčem za krajanem Radimem Vrbatou.