VIDEO Uhni! Tatíček se chtěl prát, sundal i rozhodčího

15. 3. 2014 10:31
Uhni mi z cesty! Petr Tatíček se chtěl ve švýcarské lize prát, ale v cestě stál čárový rozhodčí. A tak ho poslal k ledu dřív než soupeře.
Uhni mi z cesty! Petr Tatíček složil k zemi čárového rozhodčího, aby si mohl vyříkat spor s Micky DuPontem. | Video: Youtube.com

Davos - Český hokejový útočník Petr Tatíček z Davosu dostal ve švýcarské lize od disciplinární komise trest na sedm zápasů a pokutu 1500 franků (přes 33 tisíc korun) za napadení rozhodčího.

Na incident se můžete podívat v přiloženém videu.

Třicetiletý kladenský odchovanec na konci první třetiny čtvrtečního druhého čtvrtfinálového duelu proti Klotenu při potyčce srazil na led čárového rozhodčího Gillese Maurona.

Sáhl na sudího, šel do sprch

K roztržce na ledě mezi skupinou hráčů došlo v 19. minutě a Tatíček po inkasované ráně od Mickiho DuPonta upadl na led. Okamžitě se zvedl a chtěl se dostat zpět ke kanadskému obránci, ale Mauron se mu postavil do cesty. Tatíček jej levou rukou odstrčil, čárový sudí ztratil rovnováhu a spadl na led.

Český hráč dostal trest na pět minut a do konce utkání. Davos v zápase zvítězil 5:2 a vede nad Klotenem 2:0.

Tatíček se do Davosu, kde strávil před loňským odchodem do Lva Praha sedm sezon, vrátil na konci ledna. V šesti zápasech včetně play off si připsal jednu asistenci. Ve švýcarské lize nasbíral v celkem 335 zápasech 199 bodů za 95 branek a 104 přihrávek.