5. 6. 2011 8:09
Po 11 vteřinách prodloužení rozhodl Alex Burrows
Radost Alexe Burrowse a Daniela Sedina z Vancouveru.
Radost Alexe Burrowse a Daniela Sedina z Vancouveru. | Foto: Reuters

Vancouver - Alex Burrows, muž, který se v prvním zápase "proslavil" kousnutím do prstu Patrice Bergerona, zajistil v prodloužení hokejistům Vancouveru druhé vítězství nad Bostonem ve finále Stanley Cupu.

Kosatky na domácím ledě zvítězily 3:2 v prodloužení a k zisku vytouženého poháru, prvního v historii, jim chybí už jen dvě výhry.

Rozhodující gól přišel už po jedenácti sekundách nastaveného času. Burrows byl hrdinou zápasu, když zaznamenal celkem dva góly a jednu asistenci.

První finále rozhodl Vancouver 19 sekund před koncem
VIDEO Útočník Vancouveru kousl soupeře do prstu
Chára parkoval před brankou, Bostonu to nepomohlo

Série se teď stěhuje do Bostonu, kde se v noci z pondělí na úterý odehraje třetí díl finálového klání.

Disciplinovanější hráči na obou stranách. To bylo hlavní téma úvodu druhého zápasu. Prvním vyloučením byl až v 11. minutě bostonský bek Zdeno Chára.

Jeho faul ale přišel Medvědy hodně draho. Dvanáct vteřin před koncem jeho trestu prostřelil Tima Thomase z úhlu Burrows.

V úvodu druhé třetiny nejprve Luongo famózním způsobem vychytal Recchiho, aby po půl minutě Lucic pohotovou dorážkou vyrovnal. Asistenci si připsal také David Krejčí.

Po dalších třech minutách už hosté vedli. V přesilovce dorážel střelu Cháry veterán Recchi.

Vyprodaná hala natěšených fanoušků hnala ve třetí části hry své Kosatky do útoku. A přišlo vyrovnání. V 50. minutě připravil Burrows gól pro Daniela Sedina.

Šance se poté střídaly na obou stranách. Velkou možnost měl i Krejčí, jehož individuální akce ale skončila nepřesnou střelou.

A tak muselo rozhodnout prodloužení. Diváci se jen tak tak usadili do svých sedaček, když hned po vyhraném buly ukořistil kotouč Burrows, po samostatné akci vylákal brankáře Thomase, objel branku a šikovně zasunul puk do sítě.

Podívejte se na rozhodující parádu Alexe Burrowse:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Finále Stanleyova poháru hokejové NHL - 2. zápas:

Vancouver Canucks - Boston Bruins 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Burrows (Higgins, Salo), 50. D. Sedin (Burrows, Edler), 61. Burrows (D. Sedin, Edler) - 29. Lucic (Boychuk, Krejčí), 32. Recchi (Chára, Bergeron). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.860. Stav série: 2:0.

Vancouver: Luongo - Bieksa, Rome, Edler, Salo, Ehrhoff, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Tambellini. Trenér: Alain Vigneault.

Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, Boychuk, Ference, McQuaid, T. Kaberle - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Ryder, Seguin, Kelly - Peverley, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.