reklama

VIDEO Varaďa ´ocelovou´ pěstí skolil slávistu Vašíčka

autor: ČTK
K tvrdé bitce došlo na závěr šestého semifinále

Praha - Běží poslední minuta šestého utkání semifinále hokejového play off mezi Slavií a Třincem a domácí mají velký důvod být naštvaní.

Právě inkasovali branku na 3:5 a je jasné, že středeční duel, ve kterém vedli o dvě branky, prohrají a budou muset v pátek k rozhodujícímu sedmému zápasu do Třince.

Bezprostředně po buly na středu hřiště pak frustrovaní sešívaní vyjeli po soupeři a u třinecké střídačky se strhla mela, ve které si slávistický "zlý muž" play off Jiří Vašíček vytáhl k bitce Václava Varaďu.

Čtěte také:
Růžička: Domácí led v rozhodujícím zápase výhodou není

Jenže ten dokázal, že není žádný ustrašený zajíc. Po jedenácti sezonách v NHL se umí bránit, což také vzápětí dokázal. Vašíček jej sice nejprve zasypal sprškou úderů, ale ve snaze přetáhnout soupeři dres zapomenul na krytí, což jej stálo výhru v bitce.

Jediná Varaďova rána pravým hákem na spánek poslala jednadevadesátikilového domácího borce k ledu O2 Areny, a i když se poté Vašíček snažil rychle postavit na nohy, rozhodčí jej již do pokračování bitky nepustil.

I tuhle bitvu tedy ve středu vyhrál Třinec. 

Jiří Vašíček Jiří Vašíček Foto: HC Slavia Praha

"Bylo to úplně férový, najednou se tam vyřítil, tak jsme se do toho pustili, dali jsme si pár ran. Úplně normální. Ani nevím, jakej jsem dostal trest. Ale věděl jsem, že jsem žádnej vyšší trest nedostal, tak jsem se neobával, že bych nemohl v pátek hrát," řekl novinářům po zápase Vašíček.

"Kdo vyhrál? Já skončil na ledě, on zase neměl dres. Na rány jsme si dali zhruba stejně. Radoval se, ale to je jedno. Třeba vyhrál on, je mi to jedno. V zápase jsou emoce, to k tomu patří. Vážím si toho, že když jsem trochu uklouzl a šel jsem na kolena, tak nepokračoval a nechali jsme toho," pokračoval obránce Slavie.

"Myslím, že to bylo férový. On je silný kluk, to samý Radek Bonk, na ně se těžko hraje. Varaďa pořád s někým komunikuje, ale my mu moc nerozumíme. On mluví podobně, jako já teď (huhlal). Je to jeho styl hokeje, že řve po soupeřích. Každý má nějaký styl, tohle my neřešíme," dodal Vašíček.

Bitka Jiří Vašíček vs Václav Varaďa (Zdroj: youtube.com)

reklama