VIDEO Vokoun 28 zásahy přispěl k výhře nad Tampou Bay

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
14. 1. 2012 8:15
Kubalík přispěl premiérovým gólem v NHL k výhře Columbusu

Washington/Columbus - Tomáš Vokoun se 28 úspěšnými zákroky podílel na výhře Washingtonu 4:3 v pátečním zápase NHL proti Tampě Bay.

Vokoun, který dostal před Michalem Neuvirthem přednost poosmé za sebou v základní sestavě, se díky svému výkonu stal třetí hvězdou zápasu.

Největší podíl na výhře Capitals měl však křídelní útočník Troy Brower, jenž zaznamenal svůj první hattrick v kariéře v NHL.

Capitals si tak připsali už šestou výhru z posledních osmi zápasů a stáhli náskok Floridy na čele Jihovýchodní divize na dva body.

VIDEO Tlustý hvězdou utkání. Za dva góly a asistenci

V zápase mezi Columbusem a Phoenixem přispěl svým premiérovým gólem v NHL k vítězství domácího týmu 4:3 jednadvacetiletý rodák z Plzně Tomáš Kubalík.

Naopak Kojotům, kteří narozdíl od svého soupeře stále usilují o postup do play off, nestačila k lepšímu výsledku ani 22. branka Radima Vrbaty v sezoně.

Kubalík, který hrál v NHL teprve šestý zápas, se prosadil už v 6. minutě, když zakončil rychlý protiútok a vyrovnal na 1:1. Columbus se ve pak druhé třetině dostal do vedení 4:2, na které stačil Phoenix reagovat už jen Vrbatovým snížením v 52. minutě.

Podívejte se na gól Tomáše Kubalíka (od času 00:41 - zdroj: NHL.com)

Podruhé v sezoně se trefil i útočník Floridy Michal Řepík. Panteři už však žádný další zásah nepřidali a na domácím ledě podlehli Pittsburghu 1:4.

Tučňáci díky tomu přerušili svou šestizápasovou sérii bez výhry a udrželi si o skóre osmé místo ve Východní konferenci před Washingtonem.

Washington - Tampa Bay 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 6., 26. a 60. Brouwer, 4. Ovečkin - 38. Pyatt, 57. Stamkos, 60. Lecavalier. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 20:31. Diváci: 18.506.

Columbus - Phoenix 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky: 6. Kubalík, 8. Nash, 22. Russell, 39. Brassard - 2. Aucoin, 29. Korpikoski (Vrbata), 52. Vrbata. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.119.

Edmonton - Anaheim 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 34. a 58. Perry, 9. Blake, 22. Selänne, 31. Ryan. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.839.

Florida - Pittsburgh 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 47. Řepík - 22. Sullivan, 40. Malkin, 41. Kennedy, 56. Neal. Střely na branku: 26:41. Diváci: 18.658.

Buffalo - Toronto 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky: 2. Ellis, 4. Gaustad, 35. Pominville - 15. Grabovskij, 17. Crabb. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.690.