VIDEO Zákrok roku? Mason ukradl Pastrňákovi gól na brankové čáře

nhl.com
22. 10. 2015 7:07
Brankář Philadelphie Steve Mason předvedl ve středečním zápase jeden z nejlepších zákroků celého ročníku hokejové NHL, když českému útočníkovi Davidu Pastrňákovi sebral jasný gól a i díky němu nakonec mohli Flyers vyhrát 5:4 v prodloužení.
Podívejte se na senzační zákrok Masona | Video: nhl.com

Boston - To se jen tak nevidí. Brankář Philadelphie Steve Mason předvedl ve středečním zápase jeden z nejlepších zákroků celého ročníku hokejové NHL, když českému útočníkovi Davidu Pastrňákovi sebral jasný gól a i díky tomu nakonec mohli Flyers vyhrát 5:4 v prodloužení.

Běžela sedmá minuta třetí třetiny. Boston vedl 4:2 a byl na nejlepší cestě k vítězství. Pastrňák dostal na pravý kruh ideální přihrávku, stačilo trefit odkrytou klec, ale tam se zjevil beton a lapačka Stevea Masona, který po první třetině vystřídal v bráně Michaela Neuvirtha. Gólman zastavil senzačním zákrokem puk přesně na brankové čáře, jak prokázaly i záběry videorozhodčího.

Branka tedy nebyla uznána a Flyers se pak rozjeli ke stíhací jízdě, která vyvrcholila ve vítězný gól v prodloužení. Českého mladíka tak může nevyužitá šance hodně mrze. Vedení 5:2 by už pravděpodobně zápas rozhodlo.