reklama

VIDEO Vítězný gól Chicaga. Dvojité k.o. v závěru finále

Vítězný gól sezóny NHL z hole Davida Bollanda.
Hráči Chicaga zdrtili Boston dvěma góly v závěru zápasu v rozmezí sedmnácti vteřin.

Boston - To spojení "drtivý knockout" se jednoduše nabízí. Boston v šestém finále Stanley Cupu dvakrát vedl, byl lepším týmem na ledě, jenže mu to nebylo nic platné.

Na přelomu 60. minuty inkasovali domácí dvě branky, které rozhodly, že se s nejslavnější hokejovou trofejí světa budou mazlit hráči Chicaga...

Hráči Bostonu před šestým duelem prohlašovali, že na soupeře vlétnou a pokusí se rozhodnout, co nejdříve. První část úkolu jim vyšla, nejen v první třetině "Medvědi" jasně dominovali. Jenže z tlaku vytěžili pouze jeden gól.

Power play vyšla hostům dokonale

Hosté, kteří se po většinu zápasu bránili, nikterak se netlačili do útoku a až na pár nedotažených závarů před Raskem se k ničemu pořádnému nedostali, v závěru uštkli protivníka jako kobra.

Už když seděl Corey Crawford na střídačce Chicaga, zavezl kotouč do útočného pásma Kane, společně s Keithem a Toewsem jej vybojovali v rohu a předložili na hůl zcela volného Bickella, který vyrovnal.

Chicago protivníka rychle dorazilo

V tomto případě vyšel tah s hrou bez brankáře hostujícího kouči dokonale. Právě ke střelci Bollandovi totiž právě v okamžiku přihrávky Toewse dojel Handzuš, který naskočil na led místo kanadského gólmana a na který svým pohybem dokonale zamotal útočníky soupeře, kteří se na něj nenavázali. Prostě dokonalé načasování se vším všudy.

Druhý gól Chicaga, který přišel o 17 vteřin později pak byl spíše dílem zarputilosti hostí a štěstí. Střela Oduyi od modré totiž vypadla Raskovi z náruče, jenže místo jednoho z jeho obránců - Boychuka s Ferencem - jej sebral Bolland a vstřelil svůj životní gól! Jeho žena v hledišti pak málem radostí padla do mdlob.

reklama