25. 9. 2015 18:52
Hokejista Tomáš Vincour poprvé po návratu do KHL skóroval. A hned dvakrát. V dresu Novosibirsku se shodou okolností trefil do sítě Kazaně, kde dřív působil. Duel se vydařil i Vladimíru Rothovi.
Tomáš Vincour v reprezentačním dresu.
Tomáš Vincour v reprezentačním dresu. | Foto: ČTK

Moskva - Čeští hokejisté Tomáš Vincour a Vladimír Roth z Novosibirsku byli strůjci obratu v dnešním utkání Kontinentální ligy proti Kazani. Vincour se poprvé po návratu do KHL ze zámoří zapsal mezi střelce, a to hned dvakrát.

Ve druhé třetině český útočník snížil na 2:3, v 51. minutě pak vyrovnal na 4:4 a zařídil prodloužení, ve kterém Maxim Ignatovič zajistil domácím vítězství. Roth Vincourovi asistoval u prvního gólu a další bod za přihrávku si připsal u trefy Olega Rybina, který vyraženou střelu českého obránce dorazil do branky na 3:4.

Novosibirsk v Černyševově divizi ztrácí už jen dva body na vedoucí Omsk, který prohrál doma s Barysem Astana 2:4. Neuspěl ani lídr Charlamovovy divize Jekatěrinburg; při porážce 1:5 na ledě Dinama Minsk byl po třech inkasovaných brankách střídán ve 26. minutě brankář Jakub Kovář, jeho náhradník Igor Ustinskij ale během další minuty a půl dvakrát kapituloval a až teprve potom se hostům podařilo domácí střelce zastavit.

Lukáš Kašpar byl autorem rozhodujícího nájezdu v rozstřelu, po němž se Slovan Bratislava radoval z vítězství 2:1 na ledě Dinama Riga. A další český útočník Marek Kvapil asistoval u vítězného gólu Medveščaku Záhřeb v zápase na ledě moskevského Spartaku (2:1). Chorvatský účastník KHL naplno bodoval ve třetím zápase za sebou.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Jaroslavl 0:1, Vladivostok - HK Soči 0:2, Novokuzněck - Lada Togliatti 2:0, Novosibirsk - Kazaň 5:4 v prodl. (za domácí Vincour 2+0, Roth 0+2), Omsk - Barys Astana 2:4, Nižnij Novgorod - Chanty-Mansijsk 6:0, Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 5:1, Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:2 po sam. nájezdech (Kašpar rozhodující sam. nájezd), Petrohrad - Jokerit Helsinky 6:3, Spartak Moskva - Záhřeb 1:2 (za hosty Kvapil 0+1).