reklama

Vitásek: Koukám se, co dělá Jágr. Ale hvězd z NHL se nebojím

Obránce Liberce Ondřej Vitásek vůbec nečekal, že se letos dostane do reprezentace. Natož do nominace na MS. Obránce Liberce Ondřej Vitásek vůbec nečekal, že se letos dostane do reprezentace. Natož do nominace na MS. autor: ČTK
Kdybyste si mohli vsadit před sezonou na jeho účast na mistrovství světa, přišli byste si na velké peníze. V to, že pojede do Minsku obránce Ondřej Vitásek, doufali jen jeho nejbližší.

Praha - Kdybyste si mohli vsadit před sezonou na jeho účast na mistrovství světa, přišli byste si na velké peníze. V to, že pojede do Minsku čtyřiadvacetiletý obránce Ondřej Vitásek, doufali snad jen jeho nejbližší.

Přesto se opavskému odchovanci splnil dětský sen a aniž by si v nejvyšší soutěži připsal gólový záznam, odjel ve středu dopoledne s českou reprezentací do dějiště šampionátu.

Přitom ještě v úvodní polovině této sezony hrál urostlý obránce Liberce pouze v jeho prvoligové farmě v Benátkách nad Jizerou.

"Byla by pro nádhera, kdybych si splnil další sen a zahrál si i na šampionátu. Vůbec jsem nejdřív nečekal, že bych mohl v repre hrát, pak ani to, že tam vydržím až do Švédských her. Nikdo nečekal, že se z prvoligových Benátek dostanu až na mistrovství světa," řekl Vitásek novinářům před odjezdem do Minsku.

Ondro, jak moc jste rád, že jste si splnil dětský sen všech začínajících hokejistů?
Je to sen každého kluka se takhle během jedné sezony vyšvihnout. Jsem rád i kvůli našim. Nejdřív hlavně táta, ale pak mi i celá rodina říkala: "Ty na to máš, někam to dotáhneš." Ještě jsem se táty neptal, co na to říká, ale určitě je moc šťastný, že jsem v nominaci.

Snažíte se od hvězd z týmu něčemu přiučit?
Něco málo od těch nejzkušenějších kluků odkoukávám, každý se dívá, co dělá třeba Jarda (Jágr), ale každý má své rituály a i já už si dělám to své už iks let. Takže se dá říct, že si dělám pořád všechno po svém.  

Nemáte trošku obavy, jestli budete na mistrovství stíhat hvězdy z NHL? 
Vůbec se toho nebojím, hlavně v těch zápasech ve Švýcarsku jsem se už trošku otrkal. Vím už, co mě tam čeká, na druhou stranu tam jedou s čistou hlavou, že nemám co ztratit. 

Na úvod vás čeká ostrý start proti trojici Slovensko, Švédsko, Kanada. Těšíte se?
Na mistrovství světa je každý zápas těžký, chceme vyhrávat hned od začátku a vytvořit si dobrou pozici pro play off.  

A nebojíte se, že by Vám po dlouhé sezoně došly síly?
S klubem už v tuhle dobu zahajuju letní přípravu, takže na to vůbec nejsem zvyklý. Sil mám ještě dost, takže to bude v pohodě, navíc mi další síly dodává, že si to tady neskutečně užívám. Jsem u týmu už pět týdnů, ale žádnou ponorku tady vůbec necítím.

Co byste dělal, kdybyste nereprezentoval? 
Jediný můj plán byl, že odjedu domů do Opavy a budu s rodinou. Ale věřím, že to ještě po mistrovství doženu. Z Liberce už mi volali, že mi nechají delší volno, takže se nemusím bát, že bych musel hned z Minsku jít do přípravy.

reklama