Vitásek se poprvé trefil v KHL, Jugra však podlehla Slovanu

Ondřej Vitásek Ondřej Vitásek autor: Milan Kammermayer
Český obránce Chanty-Mansijsku Ondřej Vitásek má na kontě první gól v KHL. Radost z vítězství mu to ale nepřineslo, jeho tým prohrál se Slovanem Bratislava 2:4.

Moskva - Ondřej Vitásek se dočkal prvního gólu v Kontinentální hokejové lize. Český obránce Chanty-Mansijsku skóroval v devatenáctém startu v sezoně, jeho branka v domácím utkání proti Slovanu Bratislava však Jugře k úspěchu nepomohla. Hosté vyhráli 4:2, vítězný gól vstřelil Michal Řepík.

Slovenský brankář Janus posílil hokejisty Liberce. Dodá nám jistotu, říká kouč Bílých Tygrů Pešán Slovenský brankář Janus posílil hokejisty Liberce. Dodá nám jistotu, říká kouč Bílých Tygrů Pešán Čtěte zde

Vitásek dosud měl v KHL na kontě jen dvě asistence. Proti Slovanu dostal v 43. minutě přihrávku do jízdy, pronikl až před brankáře Jakuba Štěpánka a forhendovou střelou snížil na 1:2. Třetí gól hostů poté po přihrávce Lukáše Kašpara před odkrytou branku zaznamenal Řepík, který se trefil posedmé a mezi českými střelci je druhý za Jiřím Sekáčem z Kazaně.

Alexander Salák popáté za sebou neodchytal celý zápas. Třicetiletý český gólman se tentokrát dostal do branky Novosibirsku z pozice náhradníka, po dvou třetinách domácího utkání s CSKA Moskva vystřídal za stavu 0:3 Alexeje Krasikova.

Salák ale v brankovišti neměl šťastný začátek, už po 35 sekundách ho překonal Ivan Tělegin a v 49. minutě přidal pátý gól CSKA Maxim Šalunov. Sibir už dokázal jen snížit na konečných 1:5 a jeho série tří vítězství skončila.

Na vlastním ledě neuspěl ani Omsk, který s Dominikem Furchem mezi tyčemi podlehl Jokeritu Helsinky 1:3. Tři předchozí zápasy prohrál Avangard v nastavení, tentokrát vyšel bodově naprázdno. Hosté měli značnou střeleckou převahu, Furch si připsal 31 zákroků.

Podruhé narozený Wolski, favorit draftu nebo půlka Petrohradu. Začíná boj o letenky do Koreje Podruhé narozený Wolski, favorit draftu nebo půlka Petrohradu. Začíná boj o letenky do Koreje Prohlédněte zde

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - CSKA Moskva 1:5, Omsk - Jokerit Helsinky 1:3, Barys Astana - Viťaz Podolsk 3:2 v prodl., Chanty-Mansijsk - Slovan Bratislava 2:4 (Vitásek 1+0, V. Polák 0+1 - Řepík 1+0, Kašpar 0+1).