reklama

Čerstvý vítěz Stanley Cupu Frolík odchází za Pavelcem

Michael Frolík (vpravo) se bude z gólů radovat už v dresu Winnipegu. Michael Frolík (vpravo) se bude z gólů radovat už v dresu Winnipegu. autor: Reuters
Pětadvacetiletý hokejový útočník Michael Frolík se stal součástí výměny v rámci draftu NHL, z Chicaga si to namíří do Winnipegu.

Chicago - Pětadvacetiletý hokejový útočník Michael Frolík se stal součástí výměny v rámci draftu NHL, z Chicaga si to namíří do Winnipegu. Čerstvý vítěz Stanley Cupu za něj získal dvě práva volby v nedělním draftu.

Kladenský odchovanec se v dresu Jets setká s dalším rodákem z tohoto středočeského města, brankářem Ondřejem Pavelcem. Frolík bude hrát za svůj třetí tým NHL, do Chicaga přišel předloni z Floridy.

Chicago hledá zdroje pro hvězdy

Tým Jestřábů opustil i útočník Dave Bolland, kterého Chicago poslalo do Toronta za tři volby v draftu. Bolland s Frolíkem se postarali o vítěznou branku v rozhodujícím šestém finále Stanleyova poháru proti Bostonu.

Klub se jejich odchodem snaží získat prostředky, aby mohl podepsat nové smlouvy s obráncem Nickem Leddym a útočníkem Marcusem Krugerem, kteří se 5. července stanou chráněnými volnými hráči.

"Není to nic proti Davemu Bollandovi nebo Michaelu Frolíkovi, oba se významně podíleli na našem úspěchu. Přejeme jim hodně úspěchů," uvedl generální manažer Stan Bowman.

Jisté místo nemá ani Rozsíval

Frolík přišel do Chicaga v říjnu 2011 a následně podepsal s klubem tříletou smlouvu na sedm milionů dolarů. V letošním roce odehrál český reprezentant v základní části zkrácené sezony NHL 45 zápasů s bilancí tří branek a sedmi asistencí, stejnou bilanci měl i ve 23 duelech play off.

Chicago jej ale využívalo zejména pro hru v oslabení a stal se z něj také penaltový specialista.

Není vyloučeno, že Chicago opustí i druhý český hráč, který se v jeho dresu radoval z triumfu ve Stanleyově poháru. Smlouva skončila také obránci Michalu Rozsívalovi, který se v pátek stane nechráněným volným hráčem. Do té doby ale může s klubem podepsat nový kontrakt.

reklama