reklama

Vítěz základní části zítra Prezidentský pohár nedostane

Michal Broš si loni užíval s Prezidentským pohárem přímo na ledě. Letos hráči i fanoušci musí trofej oželet Michal Broš si loni užíval s Prezidentským pohárem přímo na ledě. Letos hráči i fanoušci musí trofej oželet autor: CPA
V posledním kole mohou na trofej pro vítěze základní části dosáhnout tři týmy. Z logistických důvodů proto bude předán až ve čtvrtek.

Praha - I když si před úterním posledním kolem základní části hokejové extraligy brousí zuby na Prezidentský pohár hned tři týmy, ani Plzeň, ani Slavia či Zlín se s ním na ledě s fanoušky radovat nebudou.

Trio zmíněných celků se totiž dohodlo s vedením extraligy, že ať už vyhraje kterýkoliv z nich, pohár si převezme až ve čtvrtek na tiskové konferenci před startem play off.

"Chceme předávat originál poháru a vyhnout se spekulacím, proč na jeden ze stadiónu vezeme originál, zatímco na dva zbývající repliku trofeje. Všechna utkání začínají ve stejném čase, ale jejich závěr se může lišit mimo jiné v závislosti na případném prodloužení nebo samostatných nájezdech. Dva z kandidátů nastupují venku a je otázka, zda by v takovém případě počkali na ceremoniál domácí diváci,“ uvedl v tiskové zprávě rozeslané médiím ředitel extraligy Josef Řezníček.

„Všechny kluby, které zůstávají ve hře, s tímto řešením souhlasily. Vzhledem k pověrám, které se v souvislosti s pohárem pro vítěze základní části tradují, si někteří hráči možná i oddychnou,“ dodal někdejší bek Plzně, Karlových Varů či Plzně.

Online ze všech úterních zápasů můžete zítra od 18:10 sledovat zde.

reklama