Vítězná série Lva skončila. Prohrál na ledě Magnitogorsku

5. 1. 2014 18:16
Hokejisté pražského Lva prohráli v nedělním zápase Kontinentální ligy na ledě Metallurgu Magnitogorsk 2:4, který tak ukončil jejich čtyřzápasovou sérii výher v řadě.
Jan Kovář se na výhře Metallurgu podílel gólem a asistencí.
Jan Kovář se na výhře Metallurgu podílel gólem a asistencí. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Magnitogorsk - Hokejisté pražského Lva prohráli v nedělním zápase Kontinentální ligy na ledě Metallurgu Magnitogorsk 2:4, který tak ukončil jejich čtyřzápasovou sérii výher v řadě a také sérii osmi výher na ledě soupeře.

Jediný český zástupce v soutěži dvakrát vedl díky trefám švédského útočníka Calleho Ridderwalla, ale Metallurg třemi góly ve třetí třetině zápas otočil. Dva body za gól a asistenci si v dresu vítězů připsal český centr Jan Kovář.

Lev zvládl úvod lépe...

"Byl to kvalitní zápas. Věděli jsme, že Metallurg doma hraje dobře. Naši hráči bojovali, ale drobné detaily dnes rozhodly o naší porážce," řekl na tiskové konferenci po utkání trenér Lva Kari Jalonen.

Lev byl v úvodu i díky Zaripovově vyloučení aktivnější, sám se ubránil při krátkém oslabení během Ullströmova trestu a v osmé minutě mohl otevřít skóre Klepiš.

Při Oystrickově pobytu na trestné lavici byl blízko gólu Metallurg. Po ráně Leeho zůstal puk za Vehanenem na brankové čáře a Kovářovi nevyšla snaha o dorážku.

...Přečkal oslabení a dostal se do vedení

Pražané odolali po Azevedově vyloučení v dalším oslabení včetně devíti vteřin v třech proti pěti a v 15. minutě se dostali do vedení. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil individuálně Ridderwall a vychutnal si Košečkina blafákem do bekhendu.

Na přelomu první a druhé třetiny hrál po potyčce, kterou vyvolalo Klepišovo zakončení po odpískání, Lev nejdříve 80 vteřin ve čtyřech proti třem. Pak odolal tři minuty v oslabení kvůli trestu Gragnaniho na pět minut a do konce utkání za píchnutí holí.

Ridderwallovy góly na výhru nestačily

Magnitogorsk vyrovnal ve 26. minutě, kdy Mozjakin předložil puk před odkrytou branku Kovářovi, jehož zakončení Vehanen zachytil lapačkou těsně za čárou.

Za 110 vteřin Lev opět vedl. Ridderwall se natlačil před Košečkina, zkusil znovu kličku do bekhendu, kterou sice gólman Metallurgu zachytil betonem, ale švédský útočník setrvačností dotlačil puk do branky.

Magnitogorsk pak nevyužil ani 33 vteřin trvající výhodu pěti proti třem. Vyrovnat mohl ve 38. minutě ve vlastním oslabení Timkin, ale Vehanen jeho blafák do bekhendu vystihl.

Metallurg drtivý tlak zužitkoval

Magnitogorsk smazal ztrátu po 94 vteřinách třetí třetiny, když se Platonovova střela od Němcovy brusle odrazila za Vehanena a Brent snadno dorazil letící puk. Odpovědět mohl opět Ridderwall.

Převahu měl ale Metallurg. Nejdříve pomohla hostům po Antipinově zakončení tyč a ve 49. minutě se už trefil přesně do levého horního rohu Ibragimov. Lev se marně snažil vyrovnat a 39 vteřin před koncem naopak v power play pojistil výhru svěřenců Mika Keenana do prázdné branky Mozjakin.

Lev prohrál i čtvrtý vzájemný duel s Metallurgem za dvě sezony v KHL, jediný bod získal v říjnu doma po prohře 3:4 v prodloužení. Tehdy přišli Pražané o výhru čtyři sekundy před koncem třetí třetiny a inkasovali celkem tři branky v oslabení.

Kouč Magnitogorsku ocenil sílu soupeře

Dnes Lev soupeřovy přesilovky ubránil, ale stejně se úspěchu nedočkal. "Magnitogorsk má vynikající hráče na přesilovku, studovali jsme jejich hru na videu a připravili se na ni. Ale stejně je výsledek takový, jaký je," dodal finský trenér Jalonen.

"Byl to hodně náročný zápas. Většinou rozhodují přesilovky, ale nám se dneska nedařily. Oba brankáři chytali velmi dobře a proti defenzivě Lva je těžké se prosadit. Rozhodla třetí třetina, v které jsme se dokázali prosadit," uvedl kanadský trenér Magnitogorsku Keenan.

Kvapil rozhodl o výhře Dynama Moskva

Útočník Marek Kvapil skóroval i ve druhém utkání po šestitýdenní zdravotní pauze a v dnešním šlágru Kontinentální hokejové ligy zařídil Dynamu Moskva vítězství 3:2 v prodloužení nad Astanou. Obhájci Gagarinova poháru vyhráli devátý zápas za sebou a vedou soutěž o čtyři body před Kazaní, za níž následují se stejným bodovým ziskem Astana a Petrohrad.

Kvapil ukončil zápas v čase 64:34 v přesilovce při vyloučení Alexeje Litviněnka, který se měl za pět sekund vrátit do hry. Český útočník se předtím zasloužil také o vyrovnání na 2:2, které po jeho asistenci obstaral v 57. minutě Dmitrij Pestunov.

Jakub Kovář vychytal výhru v Kazani

Brankář Jakub Kovář vychytal Jekatěrinburgu vítězství 3:1 na ledě Kazaně. Nejlepší gólman soutěže za prosinec kryl v zápase 30 střel, o čtvrté čisté konto v sezoně ho připravil až v 56. minutě Janne Pesonen. Hrdinou zápasu byl útočník Jekatěrinburgu Igor Jemelejev, který dal tři góly. Za Kazaň nastoupil poprvé po přestupu z Chabarovsku útočník Jakub Petružálek, ale neprosadil se.

Třemi brankami se blýskl také Artěmij Panarin, který se prvním hattrickem v kariéře zasloužil o vítězství Petrohradu na ledě Chabarovsku 6:1. V sestavě lídra Bobrovovy divize chyběl poprvé v sezoně útočník Roman Červenka, v den svých 27. narozenin do utkání nezasáhl ani brankář Petrohradu Alexander Salák.

Omsk přestřílel hokejisty Podolsku na jejich ledě 47:28, ale vítězství 3:2 vybojoval až v samostatných nájezdech. Po jedné asistenci si připsali domácí Robert Kousal ve svém třetím utkání v KHL a hostující Miroslav Blaťák. Omsk vedený koučem Milošem Říhou vyhrál pošesté z posledních sedmi zápasů.

Metallurg Magnitogorsk - HC Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Jan Kovář (Mozjakin, Zaripov), 42. Brent (Platonov), 49. Ibragimov (Brent), 60. Mozjakin (Zaripov, Jan Kovář) - 15. Ridderwall (Gragnani, Vrána), 27. Ridderwall. Rozhodčí: Buturlin, Gusev - Gorčenko, Tomilov. Vyloučení: 5:5, navíc Gragnani (Lev) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7500.
Magnitogorsk: Košečkin - J. Birjukov, Antipin, S. Těreščenko, Lee, Malenkych, Ibragimov, Chabarov, Šenfeld - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Paré, Kazionov, Timkin - Platonov, Brent, Potěchin - Kameněv, Malinovskij, Osala. Trenér: Mike Keenan.
Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani, Mikuš - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Kari Jalonen.

Další výsledky:

Chabarovsk - Petrohrad 1:6, Vladivostok - Jaroslavl 3:0, Novokuzněck - Čerepovec 1:2 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Atlant Mytišči 3:1, Čeljabinsk - Slovan Bratislava 2:1 (za hosty Škoula 0+1), Ufa - CSKA Moskva 5:2, Kazaň - Jekatěrinburg 1:3, Nižněkamsk - Dinamo Riga 1:2 v prodl., Nižnij Novgorod - Chanty-Mansijsk 4:5 (za hosty Smoleňák 0+1), Viťaz Podolsk - Omsk 2:3 po sam. nájezdech (Kousal 0+1 - Blaťák 0+1), Dynamo Moskva - Barys Astana 3:2 v prodl. (za domácí Kvapil 1+1).