reklama

Vítkovice na Ujčíka nemají, ale za přestup chtějí statisíce

Viktor Ujčík ještě ve vítkovických barvách, po šesti letech v ostravském klubu skončil. Bude pokračovat v mateřské Jihlavě? Viktor Ujčík ještě ve vítkovických barvách, po šesti letech v ostravském klubu skončil. Bude pokračovat v mateřské Jihlavě?
O hokejového útočníka Viktora Ujčíka už nebyl ve Vítkovicích zájem, za Jihlavu ale v úterním přípravném zápase proti Pardubicím nastoupil bez zaplacení odstupného.

Ostrava / Jihlava - Jihlavský hokejový odchovanec Viktor Ujčík strávil posledních šest sezon v dresu Vítkovic, ale další už nepřidá. Ostravský klub jako každým rokem horko těžko lepí rozpočet a nemůže si dovolit skvěle placené hráče.

Ujčík tak zvažuje návrat do mateřské Jihlavy, za kterou v úterý nastoupil v přípravě proti Pardubicím a dokonce dal gól. Ovšem nastoupil neoprávněně a Vítkovice si stěžují.

Za hráče bez smlouvy tabulkové odstupné

I když hráči v jednom klubu skončí smlouva, tak podle regulí Asociace profesionálních klubů (APK) náleží poslednímu klubu tabulkové odstupné. V případě Viktora Ujčíka 314 tisíc Kč. „Tohle jsem ještě nezažil, to se nedělá,“ zlobí se na jihlavský klub Petr Husička, generální manažer HC Vítkovice Steel.

„Ať se klidně s Jihlavou připravuje, ostatně Viktor vždy přes léto trénoval sám a přijel na led vždy perfektně připravený, ale start v přípravném zápase už je moc,“ řekl Aktuálně.cz Husička. „Kdyby se Viktor zranil, tak ho nikdo nebude chtít a my o ty tabulkové peníze přijedeme. Přece právě kvůli takovým případům jsme si ty tabulky na APK odhlasovali,“ doplňuje Husička.

Husička se zlobí na Ščerbana

Na Jihlavu a speciálně na svůj protějšek Bedřicha Ščerbana má vítkovický manažer pifku. „Jestli Viktora chtějí, tak ať si ho koupí. Za poslední tři roky si Béďa takhle podobně „koupil“ tři naše hráče Ficence, Maliníka a Hegediho. S každým jiným normálně vycházíme, jen Jihlava je výjimkou,“ pokračuje Husička.

„Když odchází Lukáš Klimek do Sparty, tak mi zavolá Patrik Martinec, řekne mi, že ho chtějí a kdy zaplatí. Tomáš Voráček jde do Liberce, zavolá Ctibor Jech, že ho berou a kdy zaplatí. Jen Béďa Ščerban je výjimka,“ popisuje Husička.

Vítkovice nejsou Multiservis

„V úterý jsem si byl zahrát tenis a pak se jen podívám na výsledky a koukám, že Viktor dal za Jihlavu gól, to jsem myslel, že vidím blbě. A pak zjistím, že trénuje kompletně v naší výstroji. Přece Jihlava nemusí Viktora zkoušet, buď ho chci, nebo nechci,“ zlobí se Husička. „My nejsme Multiservis, abychom prodávali nějak na splátky!“

Samotný Viktor Ujčík po skončení sezony nevěděl, kde bude jeho hokejová kariéra pokračovat. Po vyřazení Zlínem dokonce naznačoval konec kariéry. „Rozmyslel jsem si to. Pokračoval bych rád ve Vítkovicích, ale pan Husička mi naznačil, že klub musí šetřit,“ tvrdil Viktor Ujčík. Proto se z pronajatého domu v Kravařích vystěhoval a zvažoval, kde bude působit. Návrat do Jihlavy vypadal nejreálněji, přestože Ujčík žije v Praze, kde má dům.

Ostravané šetří, na Ujčíka a Malíka nemají

Husička potvrzuje, že Vítkovice si nemohou dovolit napínat svůj rozpočet. „Víte jaká je situace každý rok a podpisem smlouvy s generálním partnerem Evrazem,“ naznačuje Husička, že s ruskými majiteli se daří každoročně podepsat smlouvu až v probíhající sezoně.

„Situace na Ostravsku není růžová a my nemůžeme přecenit své síly. Kvůli financím jsme se tak rozloučili nejen s Ujčíkem, ale i s Malíkem. Na tolik takových zkušených hráčů prostě nemáme,“ přiznává Husička. „Co bychom pak dělali v prosinci? To bychom ty hráče pak prodávali?“ táže se.

reklama