Vítkovice padly počtvrté v řadě, tentokrát nestačily na Plzeň

Aktualizováno 29. 9. 2015 20:27
Hokejistům Vítkovic se nedaří. V dnešní dohrávce 6. kola nestačily na Plzeň a prohrály 1:4. Bylo to jejich čtvrté utkání v řadě bez získaného bodu.
Momentka z utkání mezi Vítkovicemi a Plzní.
Momentka z utkání mezi Vítkovicemi a Plzní. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 6. kola extraligy Plzni 1:4 a utrpěli už čtvrtou prohru v řadě. O vítězství Škody nebylo pochyb. Hosté byli téměř celé utkání lepší a rozhodující dvougólový náskok si vypracovali už v úvodní čtvrthodině. Plzeň proti Vítkovicím zvítězila v jedenáctém z posledních třinácti vzájemných utkání.

Domácí mohl v nepodařeném utkání spasit snad jen vedoucí gól. Jenomže v úvodní desetiminutovce promarnili dvě přesilové hry a pak to s nimi šlo rychle z kopce. Plzeň totiž naopak hned první početní výhodu využila: Johnson si v 11. minutě z úhlu zkušeně počkal na Kantorův pohyb a jakmile odkryl bližší tyč, zaskočil ho švihem pod břevno.

Nejlepší ilustrací aktuální vítkovické mizérie byl úkaz ze 14. minuty: Kolouch se po Skleničkově chybě řítil sám na branku, ale kousek před Polívkou nechal kotouč ležet za sebou. A tak domácí ještě více srazil Kubalík, který po předešlé nevyužité možnosti Kracíka překonal Kantora chytatelnou ranou z pravého kruhu.

Nepomohlo ani střídání brankářů

Vítkovice místo Kantora poslaly ze střídačky do branky Dolejše a jejich šance ještě před pauzou vzkřísil Olesz. Jeřábkovo hákování ztrestal z penalty gólem na 1:2. Ale žádný obrat ve druhém dějství nenastal. Domácím vůbec nevyšlo a spíše se ještě prohloubila jejich herní nouze.

Plzeň v prostřední dvacetiminutovce úplně převzala otěže zápasu. Kracík si ve 26. minutě vlastní střelu do tyče před brankoviště dojel a dorazil, i když videorozhodčí musel přezkoumat, zda tak neučinil bruslí. Domácí soupeřův tlak nedokázali rozmělnit a narušit ničím, herně ani agresivitou nebo důrazem, a Západočeši byli skoro u všeho dříve.

Při šancích Hossy unikli v plzeňské přesilovce další trefě, ale ve 36. minutě po vyhraném vhazování namířil od modré čáry přesně k tyči Jeřábek. Hladkou prohru Vítkovic se v závěru pokusil alespoň zmírnit plzeňský odchovanec Štich, ale klasická boxerská partie se zlým mužem Škody Hollwegem skončila smírem.

"Myslím, že jsme měli dobrý pohyb. Předvedli jsme týmový výkon. Výborně jsme sehráli oslabení a dali jsme dva góly z přesilovek," řekl plzeňský trenér Michal Straka.

Západočeši mohli několikrát vítězství přizdobit pátou brankou, ale Dolejš v závěru ještě několik šancí i trestné střílení Sýkory zlikvidoval. "Střelecky se nám nedaří, máme žalostné přesilovky. Tam nejsme schopni dostat tvrdou ránu na bránu od modré čáry. Ale celkový výkon není dobrý a chybí tomu větší bojovnost," řekl vítkovický útočník Rostislav Olesz.

Dohrávka 6. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Olesz z trestného střílení - 11. Johnson (Hossa, Jeřábek), 15. Kubalík (Pulpán), 26. Kracík (Kubalík), 36. Jeřábek (Pulpán, Johnson). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Bláha, Frodl. Vyloučení: 8:9, navíc Štich - Hollweg oba 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3942.

Vítkovice: Kantor (15. Dolejš) - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Čerešňák, Klok, Kovář - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Balán, J. Káňa I - Zdráhal, Burger, Kucsera - M. Hlinka, Kolouch, Gřeš. Trenéři: Svozil a Petr.

Plzeň: Polívka - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Kracík, Kubalík - Johnson, Lev, Hossa - Hollweg, Preisinger, Poletín - od 41. navíc J. Sýkora. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16