9. 4. 2011 21:42
Vítkovice vyrovnaly až v 60. minutě na 4:4
Roman Málek předvedl ve čtvrtém finále výborný výkon.
Roman Málek předvedl ve čtvrtém finále výborný výkon. | Foto: Marian Ježowicz

Vítkovice - Hokejisté Vítkovic porazili ve čtvrtém finále hokejové extraligy Třinec 5:4 po samostatných nájezdech a odvrátili první mečbol Ocelářů. Stav série je teď 3:1 pro Třinec.

Vítkovická hala viděla jeden z nejkrásnějších zápasů letošního play off. Oba týmy se od začátku přetahovaly o vedení a domácí dokázali fantasticky vyrovnat na 4:4 pouhou půlminutu před koncem třetí třetiny.

V té době už byl kousek od ledové plochy připraven pohár pro vítěze české extraligy, Vítkovice ale korunovaci odmítly, když následné nájezdy vyhrály poměrem 2:0.

ŽIVĚ: Vítkovice porazily Třinec v nájezdech, finále pokračuje
Oceláři: Luxusní náskok, ale ještě jsme nic nevyhráli
Burger cítí křivdu. ´Takhle vytočenej jsem nikdy nebyl´

Hned v první sérii penalt rozhodl Ondřej Šedivý. Druhý samostatný nájezd proměnil Viktor Ujčík.

Vítkovicím chybělo několik hráčů a utkání nezačaly vůbec dobře. Už v páté minutě se prosadil hostující Bonk, který zakončil bekhendovým blafákem.

Petr Vrána a Daniel Seman sledují puk
Petr Vrána a Daniel Seman sledují puk | Foto: Marian Ježowicz

Hned za dvě minuty ale odpověděl střelou zápěstím Sýkora a rozjásal domácí tribuny. Ve 12. minutě ale opět slavili hosté. Zíb si dojel vlastní odraženou střelu a puk umístil přesně do horního rohu Málkovy svatyně.

Třinečtí byli na koni, ale vaz jim paradoxně zlomila jejich největší zbraň, vlastí přesilovka. Malík nahodil puk před branku, kde ho do sítě tečoval Vrána. Parádní úvodní třetina tedy skončila nerozhodně 2:2.

Ve druhé části hry Vítkovice předváděly heroický výkon, který korunoval krásným vedoucím gólem slovenský útočník Húževka.

Třetí třetina opět zvedala diváky ze sedadel, důvod k radosti ale měli zpočátku hostující fanoušci. Nejprve v 51. minutě obránce Lojek bombou vyrovnal a o minutu a půl později otočil skóre Kohn, který zůstal trestuhodně neobsazen před Málkem.

Závěr byl nervydrásající. Domácí odvolali gólmana a třinecký Peterek střílel do prázdné branky, jen těsně však minul prázdnou klec.

Málek zázračně vychytal Bonka

Přesně třicet vteřin před závěrečnou sirénou unikl Káňa, vystřelil a do branky puk pohotově dorazil Klimek. Na řadě tedy bylo prodloužení.

V něm mohl rozhodnout Bonk, Málek ale předvedl neskutečný zákrok a jeho dorážku z bezprostřední blízkosti zázračně vykopl betonem.

Nájezdy byly jednoznačné. Šedivý i Ujčík proměnili, zatímco Polák a Bonk ztroskotali na skvělém Málkovi. Série se tedy vrací znovu do Třince.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. J. Sýkora (Burger, Vosátko), 19. Vrána (Klimek, Malík), 35. Húževka (Káňa, Ujčík), 60. Klimek (Káňa, Vrána), rozhodující nájezd Šedivý - 5. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 12. Zíb, 51. Lojek (Kohn, D. Květoň), 53. Kohn (Krajíček, Polanský). Proměněné nájezdy: Šedivý, Ujčík (oba Vítkovice). Neproměněné nájezdy: Polák, Bonk (oba Třinec). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9471 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Ficenc, Punčochář, Bartoň - Huna, Burger, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa - Ujčík, Húževka, Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - Zagrapan, Polanský, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.