29. 12. 2011 17:46
Vítkovice - Kloten 5:1, Tým Kanada - Wolfsburg 2:3 sn.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. | Foto: Zuzana Hronová

Davos - Hokejisté Vítkovic porazili ve čtvrtfinále Spengler Cupu švýcarský Kloten 5:1 a v pátek budou s domácím Davosem bojovat o postup do finále.

Vůbec první vítězství ostravského celku na letošním ročníku prestižního turnaje se začalo rodit na přelomu první a druhé třetiny.

Po úvodní optické převaze Klotenu udeřily v 17. minutě Vítkovice, střelou pod břevno otevřel skóre Jan Káňa.

Sýkora hattrickem zajistil Davosu postup do semifinále

Další gólovou radost přinesl po změně stran rychlý protiútok Tomáše Káni, který se trefil přesně nad Rüegerovu lapačku.

Vítkovice předváděly aktivní hokej a i přes absenci Burgra dokázaly být produktivní. Chvíli před koncem druhé třetiny to potvrdil ranou bez přípravy Sýkora.

Po návratu ze šaten přidal definitivní pojistku Pohl a v 57. minutě výhru ještě zvýraznil Štefanka. Otazník tak visel pouze nad čistým kontem gólmana Málka, což mu však chvíli před koncem překazil Du Bois.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - čtvrtfinále:

HC Vítkovice Steel - Kloten Flyers 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
17. J. Káňa (Šedivý), 22. T. Káňa (J. Sýkora, Randegger), 39. J. Sýkora (Pabiška), 41. Pohl (Malík), 57. Štefanka - 59. Du Bois. Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Massy - Kohler, Küng (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 5677.

Sestava Vítkovic: Málek - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sedlák, Collenberg, Randegger, Voráček - Walker, Štefanka, J. Káňa - Pohl, Húževka, Klimek - Šedivý, Strapáč, Kucsera - T. Káňa, Pabiška, J. Sýkora.

Tým Kanada - Wolfsburg 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
14. Pittis, 38. K. McLean - 19. Laliberte, 52. Fischer, rozh. nájezd Hospelt.

Semifinálové dvojice: Davos - Vítkovice, Dinamo Riga - Wolfsburg