Vítkovice třemi góly v poslední třetině porazily Brno

12. 12. 2013 21:09
Radost hokejistů Vítkovic
Radost hokejistů Vítkovic | Foto: Lukáš Drštička

Brno - Hokejisté Komety Brno prohráli v předehrávce 30. kola extraligy s Vítkovicemi 1:3.

Rozhodla závěrečná třetina, v níž se podařilo hostům díky gólům obránce Slobody a útočníků Romana a Huny zápas otočit. Brňané propásli možnost probojovat se na třetí příčku tabulky.

Vítkovicím se podařilo ukončit sérii nezdarů v Brně, kde v minulých osmi zápasech ani jednou nevyhrály. Vítkovický útočník Jiří Burger se stal osmým hokejistou, který odehrál 1000. extraligový zápas.

Za Kometu poprvé nastoupil Novotný, který přišel z Plzně výměnou za jiného útočníka Holce. Brňané se dostávali v první třetině delší dobu do tempa. K územní převaze jim napomohly tři přesilové hry, ve kterých si ale v koncovce neporadili s brankářem Dolejšem.

Brno poslední třetinu nezvládlo

Vítkovice spoléhaly na otevřenou hru s rychlými protiútoky, které s přehledem likvidoval brankář Čiliak. V závěru třetiny Brňané častěji útočili a aktivita jim vynesla vedoucí branku, kterou po akci Vojtěch Němce vstřelil Tomáš Svoboda.

Svou aktivitu Brňané ve druhé třetině ještě zvýšili, z převahy ale nic nevytěžili. I když obrana soupeře často zmatkovala, v koncovce se domácí hokejisté neprosadili. Drtivý nápor Vítkovice ustály a naopak hrozily v závěru druhého dějství rychlými protiútoky, brankáře Čiliaka ale nepřekonaly.

Podařilo se jim to až ve třetí třetině po vyloučení brněnského Tomáše Svobody. V přesilovce se po akci dvou nejproduktivnějších hráčů Vítkovic Romana a Svačiny podařilo Slobodovi vyrovnat. Gól Vítkovice nabudil a v posledních pěti minutách dalšími dvěma trefami vybojovaly tři body. Roman dorazil do sítě kotouč, který Čiliak jen vyrazil. Při power play Brna zpečetil vítězství hostů do prázdné branky Huna.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. T. Svoboda (V. Němec, Kováčik) - 46. Sloboda (Roman, Svačina), 57. Roman (Huna, Stehlík, 59. Huna (Stehlík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 6815.

Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Brendl, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Novotný, Koreis, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Vítkovice: Dolejš - Kováč, Stehlík, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Barinka, Bail - Strapáč, E. Němec, Hůževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa I, Burger, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

1. Sparta Praha 29 21 1 2 5 126:54 67
2. Hradec Králové 29 12 9 3 5 73:54 57
3. Plzeň 29 14 3 3 9 72:67 51
4. Brno 30 14 3 2 11 71:62 50
5. Zlín 29 12 4 5 8 79:69 49
6. Vítkovice 31 13 2 3 13 93:92 46