Vítkovice vyhrály na Slavii. Překazily Růžičkovi rekord

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 9. 2010 19:25
Slavia - Vítkovice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Slavii nepomohl k bodům ani výkon uzdraveného brankáře Miroslava Kopřivy
Slavii nepomohl k bodům ani výkon uzdraveného brankáře Miroslava Kopřivy | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Vítkovic zvítězili v dohrávce 5. kola extraligy na ledě Slavie 2:1 a po čtvrté výhře v sezoně se posunuli na třetí místo tabulky. Slavia naopak potřetí v řadě prohrála a zůstává na jedenácté příčce.

O své výhře rozhodli Severomoravané už v úvodní třetině, kdy Svačina a Malík během jedné minuty brankou zareagovali na úvodní zásah domácího Tomicy.

Vítkovice tak navázaly na výkon v letošním semifinále play-off, ve kterém porazily Slavii 4:1 na zápasy. Navíc překazily Vladimíru Růžičkovi, který vedl Slavii v 500. zápase v základní části, možnost stát se rekordmanem v počtu výher.

Růžička dovedl svůj tým k 282 výhrám v základní části extraligy, což je stejný počet, jaký si připsal do statistik někdější kouč Vítkovic a současný trenér národního týmu Alois Hadamczik.

Prohra může o to více mrzet trojici Kuboš, Krenželok, Štefanka, kteří přišli v létě do Slavie právě z ostravského klubu.

Domácímu týmu nepomohl ani návrat brankáře Miroslava Kopřivy, který laboroval s poraněnou šíjí. Naopak úspěšný návrat do sestavy po otřesu mozku zažil v dresu Vítkovic někdejší útočník Slavie Viktor Ujčík.

Radovat se může i další bývalý hráč Slavie Roman Málek, který Vítkovicím vychytal třetí výhru v řadě.

Dohrávka 5. kola extraligy:

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
10. Tomica (Jaškin) - 16. Svačina (Huna), 17. Malík (J. Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 3236.
Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Branda, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - P. Jelínek, Sklenář, Doležal (30. Endál). Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Malík, Rehák, Ovčačík, Trnka, Voráček - Ujčík, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Svačina - Vrána, Pohl, Klimek - Šedivý (21. Szturc), Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.