Vítkovice zdolaly Slavii gólem v poslední sekundě

20. 2. 2014 20:12
V prvním extraligovém utkání po olympijské pauze hokejisté Vítkovic porazili v dohrávce 44. kola Slavii 3:2 v prodloužení.
Radost hokejistů Vítkovic
Radost hokejistů Vítkovic | Foto: Lukáš Drštička

Ostrava - V prvním extraligovém utkání po olympijské pauze hokejisté Vítkovic porazili v dohrávce 44. kola Slavii 3:2 v prodloužení. O páté porážce Pražanů v jejich šestém venkovním utkání v řadě rozhodl v poslední sekundě 65. minuty Petr Strapáč.

Domácí se díky dvěma bodům znovu vklínili do elitní šestky přímo postupujících do play off, hosté zase o skóre předstihli desátý Liberec.

Slavia se po 16 dnech extraligového volna vrhla do zápasu mnohem hladověji. Hosté se na ostravském ledě předháněli v pohybu, lepším bruslením si vynutili převahu a s ní i šance. Už v páté minutě Žejdlovu ránu po brejku z levého křídla vytlačil Šindelář, akci mohl dohrát Krenželok, ale i do jeho dorážky se postavil brankář.

Pražané měli hru v první části ve své moci, jenomže z tlaku dlouho nedokázali gólově profitovat. I Šindelář si v osmé minutě vybral jednu slabší chvilku: Poletín mu za brankou ukradl puk, ale gólmana v brankovišti zastoupil obránce Stehlík, a do následné Žejdlovy dorážky se stihl už vrhnout vítkovický gólman.

Oba týmy se trápily v kombinaci

Slavia soupeře v první třetině dvojnásobně přestřílela. Když už se zdálo, že domácí odolají, v 19. minutě se trefil Sklenář a ze závaru zajistil Pražanům vedení.

Vítkovice se ani ve druhém dějství nemohly dostat do herní pohody, kterou rozdávaly ještě před pár týdny. Jejich vlažný výkon připomínal spíše matná domácí vystoupení z úvodu sezony. Přestože hosté jim nabídli i přesilovku pět na tři, domácí ji sehráli staticky a s jediným zakončením Huny, které Furcha nemohlo překvapit.

Slavia však vypadla z tempa a hokej se pak ztratil v sérii nepřesností. I tak se znovu v závěru části naskytla vyložená šance hostům, ale Jelínek ze sólového nájezdu Šindeláře ani nadvakrát neprostřelil.

Hosté riskovali, že se jim zahazování příležitostí krutě vymstí. Po další spálené obrovské šanci Bednáře totiž Furchovi vypadla Kolouchova střela k Šedivému, který z ojedinělé domácí možnosti vyrovnal. Ale radost Ostravanům dlouho nevydržela. Bednář při hře čtyři na čtyři švihem do horního růžku znovu vrátil vedení Slavii.

Tři body však hostům nebyly souzeny. V 58. minutě se zcela nečekaně zjevil na hrotu vítkovické ofenzivy bek Kudělka a švihem překonal Furcha. Kalich hořkosti dopili hosté v prodloužení: sekundu před koncem zužitkoval přesilovku Strapáč a z výtečně rozehraného utkání Slavii zbyl jenom bod.

Hokejová extraliga - 44. kolo:

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:2 v prodloužení (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Šedivý (Kolouch, Kucsera), 57. Kudělka (Sloboda), 65. Strapáč (Burger, Húževka) - 19. Sklenář (Valach, V. Růžička ml.), 52. Bednář (Wharton). Rozhodčí: Hribik, Souček - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4071.

Vítkovice: Šindelář - Kovář, Stehlík, Sloboda, Kudělka, Pastor, M. Hruška, Štencel, Bail - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Strapáč, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Valach, Holub, Šenkeřík - Bednář, Jelínek, Tomica - Skokan, Růžička, Sklenář - Krenželok, Langhammer, Doležal - Poletín, Žejdl. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

1. Sparta Praha 47 32 1 5 9 193:88 103
2. Plzeň 47 25 4 3 15 120:108 86
3. Třinec 47 25 3 2 17 136:120 83
4. Brno 47 24 4 2 17 116:100 82
5. Hradec Králové 47 19 10 5 13 113:98 82
6. Vítkovice 47 21 5 4 17 150:132 77