reklama

Vítkovickou ocel dnes zakalí Kuba i Polák. Kubina vyčkává

Vítkovice dnes čeká zápas v pražském Edenu. Vítkovice dnes čeká zápas v pražském Edenu. autor: Lenka Rybaříková
Defenziva vítkovického Steelu dnes může v zápase se Slavií počítat s obránci Filipem Kubou a Romanem Polákem.

Ostrava - Hokejové Vítkovice se v dosavadním průběhu extraligové sezony překvapivě trápí, už došlo k výměně trenérů i posílení hráčského kádru. Tým posílili obránci z NHL Roman Polák a Filip Kuba, další srdcař Pavel Kubina však stále kvůli dceři a její školní docházce zůstává ve floridském St. Petersburgu.

Prezident hokejových Vítkovic František Černík není z formy klubu nadšený, ale věří ve zlepšení. „Už dnes na Slavii dnes nastoupí Roman Polák i Filip Kuba,“ prozradil Černík Aktuálně.cz. Polák se zotavoval ze zranění, v případě dalšího obránce z NHL Kuby šlo o vyřízení pojistky.

„Dnes naskočí oba do sestavy a věřím, že to bude na Slavii cítit. V obraně jsme měli velké problémy. Od dobré defenzivy se musíme odrazit,“ doplňuje Černík.

Kubina čeká na Floridě

V případě svého zetě Pavla Kubiny však nemá Černík pro vítkovické fanoušky dobré zprávy. „Do konce listopadu určitě nepřijede,“ říká na adresu manžela své dcery Andrey. „Dcera jim začala chodit letos do školy a je pro ně těžké odjet do Ostravy a nevědět, že se třeba za pár týdnů budou zase vracet zpět,“ vysvětluje.

 Pavel Kubina je po loňské výměně z Tampy do Philadelphie bez angažmá, v době výluky NHL nemůže o novém angažmá jednat. „Pokud by NHL začala, neměl by problém sehnat angažmá. V tuhle chvíli musí čekat na vývoj situace. Kdyby NHL byla pro letošek definitivně odpískána, tak určitě přijede hrát za Vítkovice. Nemůže si dovolit v 35 letech vynechat celou sezonu a žádnou nižší zámořskou soutěž hrát nebude,“ ujišťuje Černík.

reklama