reklama

Vítr hru trochu ztíží. Zima byla jen na obličej, přiznal Kaberle

Tomáš Kaberle si zápas pod širým nebem užil. Tomáš Kaberle si zápas pod širým nebem užil. autor: Lukáš Caha
Ani v historicky druhém zápase české extraligy pod širým nebem nechybělo jméno Kaberle. Tomáš navázal na svého bratra Františka a nastoupil v neděli za Kometu proti Plzni.

Brno - Už i Tomáš Kaberle se může pyšnit startem v utkání hraném pod širým nebem. Jeho bratr František si to vyzkoušel před pěti lety za Pardubice, paradoxně proti Kometě.

Tomáš byl u přepsání českého diváckého rekordu v neděli, kdy Kometa hostila v rámci prvního zápasu Hokejových her indiány z Plzně. "V NHL nás to vždycky oba minulo. Teď jsem si to užil já," usmíval se brněnský obránce.

Ten byl spokojený se třemi body, které Kometa proti druhé Plzni ukořistila, a pochvaloval si i atmosféru v improvizované aréně za Lužánkami.

Díky tomu nevnímal ani studené počasí, které na jihu Moravy panovalo. „Zima mi ani nebyla. Jen na obličej, ale člověk na to tolik nemyslí a zahřeje se,“ prozrazuje v rozhovoru.

Čekal jste, že přijde tolik fanoušků už na Plzeň?
Asi ano. Přijelo hodně lidí z okolí, ale také například ze Slovenska. Měl jsem tu bývalé spoluhráče. Co jsem slyšel, tak na Spartu má být dokonce vyprodáno. Bude super atmosféra.

Je velký rozdíl hrát pod širým nebem oproti hale?
Ty podmínky jsou trochu ztížené. Led tu není zrovna perfektní, ale jinak úkol je stejný. Chceme hrát a na konci mít tři body.

Byl to trochu jiný hokej…
Jako na rybníku (smích). Když fouká vítr, je to trochu těžší. Od druhé třetiny se to ale dařilo.

Je tedy lepší hrát na krytém stadionu?
Tak je, ale toto je takové zpestření sezony. Hraje se to i v NHL a byl dobrý nápad udělat to tady v Brně. Bylo vidět, že zájem o to je, i když jsou ty lístky dražší.

Byl se na vás podívat i bratr František. Hecovali jste se nějak?
To ne. Bavili jsme se jen organizačně kvůli lístkům. On už takový zápas odehrál za Pardubice, zrovna proti Kometě. Já si to užil letos. V NHL nás to vždycky minulo. Je to pěkný zážitek. Už se těšíme na pátek.

Přiznal, že fandil Brnu. Jste rád?
Tak to samozřejmě (smích). Těch fanoušků tu byla spousta. Jsou naším dalším hráčem na ledě. Byla super atmosféra.

Kometa získala důležité tři body. Jste s výkonem spokojeni?
Občas nám to uskočilo, výkon nebyl perfektní. Snažili jsme se hrát jednoduše. Konečně jsme také dali víc než dva góly. Plzeň má výborný tým letos, hrají v klidu. Jsou na druhém místě. 

reklama