reklama

Vlach: Udělali jsme moc chyb, ale doma to už zvládneme

Rostislav Vlach vede Zlín za titulem. První mečbol se proměnit nepovedlo, doma už ale Moravané chtějí slavit Rostislav Vlach vede Zlín za titulem. První mečbol se proměnit nepovedlo, doma už ale Moravané chtějí slavit autor: Lukáš Drštička
Zlín ve čtvrtém utkání extraligového finále neproměnil první mečbol, když v Brně prohrál 1:3.

Brno - Až po sedmi výhrách v řadě hokejisté Zlína padli. V play off nevídaně dlouhá série.

"Někdy ta porážka musela přijít a přišla právě teď," řekl po vítězství Brna 3:1 trenér PSG Rostislav Vlach.

Finále se tak prodlouží minimálně o pátý zápas, který je na programu v pátek ve Zlíně.

V předchozích třech zápasech jste prakticky stejnou hrou vždy Kometu porazili. Vymysleli tedy na vás najednou něco nového, čím vás překvapili?
"Já myslím, že ani moc ne. Spíš to pramenilo z našich chyb, kdy jsme soupeři dovolili přečíslení před brankou, z nichž padaly góly. Náš výkon nebyl ideální."

Zvlášť v první třetině jste se nechali od domácích zatlačit a inkasovali jste dvě branky. Ve druhé části jste hráli mnohem lépe. Byla v kabině o přestávce velká bouřka?
"Samozřejmě jsme si nějaké věci vytýkali, ovšem bouřka nebyla. Řekli jsme si, že budeme hrát aktivněji. Myslím si, že jsme tentokrát neměli tolik štěstí jako v těch předchozích zápasech. Také jsme vyrobili hodně chyb, především těch vzadu při složitých rozehrávkách. Z toho to všechno pramenilo."

Kometa protočila brankáře a zpřeházela jednotlivé formace. Zaskočily vás tyto tahy?
"S těmi brankáři to nebylo nijak moc překvapivé. Spíš jsme očekávali, jak to sestaví v poli, protože měli nějaké zraněné hráče."

Může tato porážka nahlodat vaši sebedůvěru?
"Doufám, že ne. Věřím, že to kluci ze sebe spláchnou, protože únava tam ještě nějaká je. Série vítězných zápasů byla velmi dlouhá. Někdy ta porážka musela přijít a přišla právě teď. Hlavně se teď potřebujeme nachystat na pátek a doufáme, že to doma dotáhneme."

Slavit titul doma by bylo určitě pěknější. Nevznikne však i díky úterní porážce na hráče větší tlak?
"Doufám, že ne, protože máme v týmu zkušené hráče, kteří se s tím dokáží vyrovnat. Snad ten zápas zvládneme."

Co pro úspěch budete muset udělat?
"Hlavně se na ten zápas musíme pořádně připravit. Abychom hráli opět s větším nasazením, jednodušeji v rozehrávce a budeme potřebovat také trochu štěstí."

reklama