25. 11. 2008 7:50
Z posledních devíti startů vyhrál teprve podruhé
Tomáš Vokoun.
Tomáš Vokoun. | Foto: Reuters

Sunrise - Brankář Tomáš Vokoun zase jednou své mužstvo podržel. V pondělí vychytal domácí vítězství 3:2 proti Carolině. Už bylo na čase.

Tým Florida Panthers stejně jako sám Vokoun zažívají v této sezoně NHL hubené časy.

Dále čtěte:  Vokoun má v NHL problém. Jeho náhradník je moc dobrý

Poslední dva duely Panteři prohráli, mnohem horší je ale fakt, že v posledních deseti zápasech podlehli sedmkrát. Od toho pondělního, jedenáctého, si slibují, že by mohl přinést zlom a lepší časy.

Předposlední celek Jihovýchodní divize body velmi potřebuje, zvláště v soubojích s divizními rivaly, jako je klub Carolina Hurricanes. Kdyby se mu chytila jednička v bráně, nebylo by to k zahození. Tomáš Vokoun z posledních devíti startů zvedal ruce vítězně na hlavu teprve podruhé.

Předvedl velmi solidní výkon, z 29 střel pustil dvě, menší krizi si on a mužstvo prožili  v prvních dvou minutách druhé třetiny, kdy přišli o vedení 2:0. Po dvou slepených gólech Caroliny bylo vyrovnáno.

Panteři nicméně ještě do konce prostřední části stihli jít znovu do vedení a to pak již ve třetí třetině zuby nehty ubránili.

Zatímco ve druhé části obránci dopustili 15 střel na Tomáše Vokouna, v té třetí je zredukovali stejně jako v první na pouhých sedm.

Český brankář svůj tým podržel, když zejména v závěrečné třetině předvedl několik velkých zákroků a skvěle vychytal třeba Raye Whitneyho či Scotta Walkera.

Jeho spoluhráč Bryan McCabe nazval podle stránek Floridy Panthers pondělní  úspěch "vítězstvím charakteru".

Krajan Radek Dvořák  nadšeně vykládal: "To je přesně způsob, kterým musíme hrát."

NY Rangers - Phoenix 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 14. Betts (Rozsíval), 22. Dubinsky, 48. Girardi, 60. Gomez - 5. Lisin

Philadelphia - Dallas 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 17. a 55. Knuble, 4. Upshall, 35. Carter - 23. a 38. Modano, 12. Wilson

Florida - Carolina 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 8. Booth, 16. Peltonen (Dvořák), 38. Campbell - 21. Tuomo Ruutu, 23. Larose. Tomáš Vokoun: zásahy - 29/27, úspěšnost - 93,1%

Montreal - NY Islanders 3:4 SN (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Begin (Hamrlík), 10. Gorges (Plekanec), 25. Lapierre (Lang) - 7. a rozhodující nájezd Park, 29. Hunter, 56. Guerin

Minnesota - Washington 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky: 14. a 26. Clutterbuck, 44. Židlický, 48. Sheppard - 55. Bradley, 57. Ovečkin (Fleischmann), 59. Backström

Vancouver - Detroit 3:2 PP (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 23. Pyatt, 58. Daniel Sedin, 63. Salo - 10. Samuelsson, 57. Dacjuk

Anaheim - Colorado 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. a 52. Selänne, 14. Kunitz, 27. Pronger - 43. Laperriere