Vokoun dostal pět gólů, přesto v Capitals začal vítězně

11. 10. 2011 7:20
Hejdukův gól rozhodl o fotbalové výhře nad Bostonem
Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun | Foto: Reuters

Praha - Z vítězné premiéry v dresu Washingtonu se raduje český brankář Tomáš Vokoun.

Přestože v utkání proti Tampě inkasoval hned pět gólů, přičemž některé byly laciné, dokázal se svými spoluhráči vybojovat výhru 6:5 po nájezdech.

Útočník Colorada Avalanche Milan Hejduk se stal klíčovou postavou v zápase proti Bostonu Bruins. Český hokejista totiž ve 48. minutě vstřelil jediný gól zápasu a rozhodující měrou tak zařídil vítězství ´Lavin´ na ledě obhájce Stanley Cupu 1:0. Na Hejdukově trefě se asistencí podílel Jan Hejda.

VIDEO Plekanec zničil Winnipeg a zkazil mu návrat

Podobným způsobem se vyvíjelo také utkání Phoenixu v Dallasu, kde také dlouho nepadala branka. Ve 46. minutě úspěšně dorážel střelu Martina Hanzala Radim Vrbata a zdálo se, že také v tomto případě to bude vítězná trefa. Ovšem v poslední minutě vyrovnal Eriksson a v nájezdech rozhodl o výhře domácích Ribeiro.

Při výhře New Jersey s Carolinou 4:2 si přihrávku na vedoucí branku připsali Patrik Eliáš a Petr Sýkora. Naopak gól Václava Prospala z Columbusu do sítě Vancouveru k bodům nepřispěl.

Boston - Colorado 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
48. Hejduk (Hejda).

New Jersey - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
4. a 59. Parise (na první Eliáš, Sýkora), 30. Fayne, 47. Kovalčuk - 29. Ponikarovskij, 33. Larose.

NY Islanders - Minnesota 2:1 (2:0, 0:0, 1:0)
10. MacDonald, 12. Nielsen - 42. Cullen.

St. Louis - Calgary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
19. Steen, 24. Shattenkirk, 36. Pietrangelo, 44. Stewart, 55. Arnott - 9. Glencross, 37. Iginla.

Dallas - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
60. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Ribeiro - 46. Vrbata (Hanzal).

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0)
44. a 58. Chimera, 5. Johansson, 17. Wideman, 24. Brouwer, rozhodující sam. nájezd Hendricks - 3. Purcell, 9. Gervais, 21. Moore, 48. Thompson, 53. B. Clark. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,14 procenta.

Columbus - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
9. Atkinson, 39. Prospal - 16. Higgins, 42. Hodgson, 49. Burrows.