11. 1. 2008 7:58
Atlanta - Florida 2:3 SN
Tomáš Vokoun předvedl v Atlantě své lepší já.
Tomáš Vokoun předvedl v Atlantě své lepší já. | Foto: Reuters

Atlanta - Z nevýrazného zápasu domácí Atlanty s Floridou se stalo v závěru velké drama, kde hlavní roli hráli Češi.

Duel dlouho nabíral obrátky. V první třetině nepadl žádný gól, ve druhé se trefil pouze kapitán Atlanty Robert Holík. Za to od třetí třetiny diváci sledovali pravou hokejovou lahůdku.

Nejprve ve 47. minutě vyrovnal český útočník Rostislav Olesz. O pouhé dvě a půl minuty později poslal Trashers znovu do vedení Ilja Kovalčuk.

O prodloužení pak v 53. minutě rozhodl další český útočník, Kamil Kreps po Oleszově přihrávce.

V nastaveném čase vystřelila Atlanta třikrát, Florida dvakrát, ani jedna střela však brankáře Tomáše Vokouna na straně hostí  a Kariho Lehtonena na straně domácích nepřekvapila.

Hned v první sérii samostatných nájezdů naopak kapitulovali oba. Rozhodla ta třetí, v níž Vokoun tentokrát proti nejlepšímu střelci NHL Iljovi Kovalčukovi uspěl. Naopak Lehtonen nestačil na střelu zápěstím floridského kapitána Olliho Jokinena.

Florida vyhrála po velkém boji 3:2.

Do samostatných nájezdů dospěl i překvapivě se vyvíjející zápas v Detroitu, kam přijela Minnesota. Domácí fanoušci už dlouho nepamatují, aby viděli 11 gólů, z toho hned šest ve své brance.

Skóre zápasu načal v páté minutě obránce Minnesoty Martin Škoula, jinak velice sváteční střelec. V letošní sezoně se trefil zatím  pouze jednou, a to již 15. listopadu.

Zdá se, že si gólmani Chris Osgood a Dominik Hašek prohodili role. Dříve Osgood sbíral nuly a Hašek  zažíval  propadáky, nyní je Dominátor již 134 minut nepokořen, zatímco "Ozzie" zpytuje po prohře 5:6 na samostatné nájezdy svědomí.

Do svědomí si musí sáhnout i jiný  kvalitní gólman, Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers, jenž doma nezabránil prohře 2:6 s Philadelphií.

Bodově naprázdno vyšel i v poslední době velmi produktivní kapitán Jezdců Jaromír Jágr, zato dvakrát seděl na trestné lavici.

Nájezdy se jely také v Ottawě, diváci jich v duelu proti Buffalu viděli hned 12. Jeden z nich neproměnil Aleš Kotalík. Domácí vyhráli 3:2.

Výborný večer zažil v Tampě útočník Pittsburghu Petr Sýkora, jenž přihrával na tři ze čtyř gólů svého mužstva a radoval se z výhry 4:1.

Forvard San Jose Milan Michálek přispěl jedním gólem k cenné výhře nad silným a bodově vyrovnaným Vancouverem 3:1

Tomáš Plekanec pomohl gólem a asistencí k vítězství Montrealu v Bostonu 5:2.

New York Rangers - Philadelphia 2:6 (2:0, 0:3, 0:3)
Branky: 5. a 8. Hollweg - 31., 42. a 49. Hartnell, 21. Knuble, 29. Ružička, 55. Gagne

Carolina - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 23. Aucoin - 13. Zajac, 38. Eliáš, 53. Gionta, 59. Brylin

Atlanta - Florida 2:3 SN (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 36. Holík, 50. Kovalčuk - 47. Olesz, 53. Kreps (Olesz), rozhodující nájezd Jokinen

Boston - Montreal 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 35. Ward, 43. Lučič (Krejčí) - 52. a 59. Dandenault, 11. Plekanec, 12. Lapierre, 34. Kovaljov (Plekanec)

Ottawa - Buffalo 3:2 SN (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 21. Donovan, 38. Alfredsson, rozhodující nájezd McAmmond - 42. MacArthur, 53. Paille (Kotalík)

Tampa Bay - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 25. Ranger - 33. a 35. Staal (na obě Sýkora), 58. Malone (Sýkora), 60. Malkin

Detroit - Minnesota 5:6 SN (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Zetterberg, 20. Filppula, 28. Drake, 29. Kronvall, 59. Cleary (Hudler) - 19. a rozhodující nájezd Gáborík, 5. Škoula, 19. Fedoruk, 23. Foy, 60. Belanger

St. Louis - Dallas 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 9. a 33. Boyes, 15. Kariya, 30. Tkachuk - 24. Ribeiro, 59. Miettinen

Edmonton - Phoenix 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky: 2. Moreau, 3. Brodziak, 10. Souray, 30. Nilsson, 39. Grebeškov - 37. Ballard, 47. Boynton

Los Angeles - Toronto 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Branky: 14. a 20. Brown, 3. Calder, 18. Frolov, 27. Blake - 36. Antropov, 52. Tucker

San Jose - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 15. Rivet, 26. Roenick, 47. Milan Michálek - 53. Kesler