reklama

Vokoun se stěhuje do Pittsburghu. Zůstane tam i přes léto?

autor: Reuters
Českého hokejového brankáře Tomáše Vokouna, který se mohl stát 1. července v NHL volným hráčem, vyměnil Washington do Pittsburghu za výběr v sedmém kole draftu.

Pittsburgh - Českého hokejového brankáře Tomáše Vokouna, který se mohl stát 1. července v NHL volným hráčem, vyměnil Washington do Pittsburghu za výběr v sedmém kole draftu.

Penguins s pětatřicetiletým dvojnásobným mistrem světa následně podepsali dvouletou smlouvu s ročním příjmem dva miliony dolarů. Uvedly to oficiální stránky Pittsburghu.

"Získali jsme velmi dobrý brankářský tandem. Jeden z nejlepších, který jsme v posledních letech měli," prohlásil generální manažer Penguins Ray Shero.

"Stále věříme Marku-Andremu. Je to jeden z nejlepších brankářů v lize, ale jeho pozice je náročná. Jak fyzicky, tak psychicky. A když můžete získat tak dobrého a zkušeného brankáře (jako je Vokoun), tak to uděláte. Když si bude potřebovat dát pauzu (Fleury), máme kvalitní náhradu," dodal.

Chce být Vokoun dvojkou?

Vokoun tak po Montrealu, Nashvillu, Floridě a Capitals obleče dres pátého klubu v NHL. Nyní se pokusí s Penguins naplnit sen o zisku Stanleyova poháru. Tomu se chtěl přiblížit už přesunem do Washingtonu, ale to se mu nepovedlo a kvůli zranění si ani nezachytal v play off.

V týmu Penguins se bude dělit o místo v brance s dosavadní jasnou jedničkou Markem-Andrem Fleurym. Vokoun podepsal s Capitals loni v létě jako volný hráč roční kontrakt na 1,5 milionu dolarů.

Tím si výrazně pohoršil oproti předešlé čtyřleté smlouvě na 22,8 milionu, kterou uzavřel ještě v roce 2006 jako hráč Nashvillu, ale naplnil ji až po přesunu v dresu Floridy.

I přes podpis kontraktu zůstává otázkou, zda skutečně v bývalé české hokejové baště v NHL zůstane. Z týmu "Pens" sice podle všeho odejde dlouholetá dvojka Brent Johnson, relativně nízký plat 2 miliony dolarů ale dává Vokouny možnosti případně ještě změnit působiště během léta či průběhu sezóny.

reklama