reklama

Exslávista Vondrka nenávist čekal, ale sešívaných mu je líto

Michal Vondrka se poprvé představil ve sparťanském dresu při derby na Slavii Michal Vondrka se poprvé představil ve sparťanském dresu při derby na Slavii autor: Milan Kammermayer
Kdysi oddaný slávista Michal Vondrka nastoupil proti Slavii v extralize v dresu Sparty. Pomohl jí k velkému vítězství 9:4.

Praha - Na jedné straně je za zrádce, na té druhé za vysněnou posilu pro play off. Michal Vondrka se vrátil do české extraligy, jenže místo aby v boji o záchranu pomohl Slavii, upsal se Spartě, se kterou chce vyhrát titul. To je věc, která se v Praze neodpouští.

Vondrkova premiéra za Spartu navíc přišla v tu nejostřejší možnou chvíli. Reprezentační útočník oblékl poprvé rudý dres v derby. A k tomu na ledě Slavie.

"Negativní reakce jsem čekal. Slyšel jsem občas nějaké bučení, ale je mi to jedno," prohlásil útočník Sparty po utkání. Slávisté ho přivítali nenávistným transparentem a občas na něj sprostě pokřikovali.

Radoval se však Vondrka. Sparta přejela Slavii 9:4 hlavně díky nevídané úspěšnosti v přesilových hrách. Nastřílela v nich sedm branek a Vondrka dvakrát asistoval.

Co jako bývalý slávista říkáte na to, v jaké je Slavia situaci a že derby prohrála 4:9?
No... (odmlčí se). Byla to jízda. Je to dost. My jsme dali dost gólů z přesilovek, a i když byl zápas vyrovnaný, tak jsme odskočili. Já jsem ale říkal, když jsem přišel do Sparty, že hráči jsou  tady fakt dobří, lajny jsou vyrovnané a tým je výborný.  

Takže jste měli zápas pod kontrolou celou dobu, přestože se Slavii v jednu chvíli podařilo vyrovnat na 4:4?
I když byl zápas vyrovnaný, ničeho jsem se neobával. A jsem spokojený i se svým výkonem. Minulý týden jsem bral antibiotika, zápas jsem hrál po asi čtrnácti dnech a hrálo se mi docela dobře. I když to samozřejmě nebylo úplně ono.

Co říkáte na nebývalé představení Sparty v přesilových hrách? Zápas jste v nich rozhodli sedmi góly.
Já jsem je viděl už na tréninku, když jsem je viděl tu přesilovku nacvičovat, a to bylo jak harlem. Teď to potvrdili i góly, tak je to asi dobré.

Stihl jste si po derby už něco říct i s bývalými spoluhráči ze Slavie?
Jasně, že jsem si s nima prohodil pár slov, protože znám hodně kluků, ale bylo to rychlé. Odehrál jsem za Slavii spoustu sezon a je mi líto, kde se kluci nacházejí, ale já jsem prostě vzal to, co mi bylo nabídnuto. Není to tak, že by mě ze Slovanu vyhodili, já jsem prostě chtěl odejít a rozhodl jsem se pro Spartu.

Derby dnes sledovalo více než deset tisíc diváků. Překvapilo vás, že v hledišti bylo možná stejně sparťanů jako domácích?
Já bych řekl, že těch sparťanských fanoušků tady bylo více. Už loni, když jsem sem přijel na Lva se Slovanem, jsem se tady cítil jako doma. A teď také. A ty negativní reakce slávistů jsem nevnímal. Jestli na mě bučeli, mně je to celkem jedno.

reklama