Salák pomohl k rekordu Petrohradu čistým gólem i asistencí

1. 10. 2014 21:48
Michal Vondrka přispěl dvěma góly v první třetině k vítězství hokejistů Slovanu Bratislava 5:1 nad Dinamem Riga v KHL.
Alexander Salák zaznamenal v Záhřebu netradiční počin: vychytal nulu a připsal si asistenci | Foto: CPA

Praha - Michal Vondrka přispěl dvěma góly v první třetině k vítězství hokejistů Slovanu Bratislava 5:1 nad Dinamem Riga v KHL. Čtyřbranková kanonáda v úvodní části navíc o přestávce z branky vyhnala českého gólmana lotyšského klubu Jakuba Sedláčka.

Jeho nástupce, lotyšský reprezentační brankář Edgars Masalskis sice udržel téměř 36 minut čisté konto, nakonec ale i on inkasoval.

Skvělý večer prožil Alexander Salák v brance Petrohradu. Nejenže na ledě Záhřebu přispěl k prodloužení rekordní neporazitelnosti SKA v úvodu sezony už na 12 zápasů vychytaným čistým kontem, na výhře 5:0 se navíc podílel i asistencí u třetího gólu. Jednu finální přihrávku zaznamenal i Roman Červenka.

Kontinentální hokejová liga:

Atlant Mytišči - Jokerit Helsinky 3:4 v prodl., Slovan Bratislava - Dinamo Riga 5:1 (za domácí Vondrka 2+0), Záhřeb - Petrohrad 0:5 (Červenka 0+1, Salák 0+1 a čisté konto).