reklama

Vondrka vypsal ve Slovanu odměnu, pak rozhodl derby se Lvem

FOTO Lev se vrátil do krize a podlehl v derby Slovanu V KHL se uskutečnilo první historické derby mezi československými týmy Lvem Praha a Slovanem Bratislava. Díky naším fotografiím se můžete na toto utkání podívat také. Foto: CPA - Eduard Erben
Slovan porazil Lev 2:1 zápas rozhodl vítězným gólem český útočník Michal Vondrka.

Praha - Bývalý slávista hrdinou sparťanské arény. To se v sobotu povedlo Michalu Vondrkovi, který vítězným gólem rozhodl historicky první federální derby v KHL mezi Lvem a Slovanem Bratislava.

I když hrdinou byl vlastně jen u půlky diváků. Té hlasitější, ze Slovenska.

"Odmakali jsme celý zápas a vyšlo nám to," chválil tým Slovanu jediný český hráč v jeho dresu.

Vondrka chválil brankáře Januse

Náporem přitom začal Lev, který měl brzy také výhodu trestného střílení, jenže kapitán Jiří Novotný jej neproměnil a na konci první části šli do vedení hosté.

"Vůbec jsme nezačali dobře. Kdyby to Janus nevychytal, tak mohlo být rozhodnuto. Ale nestalo se tak a my jsme dali gol před koncem třetiny, což bylo dost důležité, a pak jsme přidali do druhého. Ale nakonec to bylo drama až do konce," líčil průběh zápasu Vondrka.

Třicetiletý útočník se přiznal, že ač sám derby se Lvem nechtěl brát příliš prestižně, tradiční hecovací rituál si neodpustil. "Něco jsem před zápasem vypsal. Snažil jsem se brát jako normální zápas, ale samozřejmě, že mi běhalo hlavou, že je to takové derbíčko," usmíval se.

Nerpoměněné šance stály Lev body

To hráči Lva měli po závěrečné siréně poněkud skleslejší náladu.

"Byl to vyrovnaný zápas, typické derby. Měli jsme hodně šancí, ale góly dal Slovan. Pak to dokázali držet na tom jednobrankovém rozdílu," smutnil Tomáš Surový.

"Měli jsme tolik šancí, že jsme alespoň dva góly měli vstřelit. Ale je to náš problém posledních devět deset zápasů," uvedl Jakub Voráček.

Ten se do sestavy Lva vrátil po měsíční pauze vynucenou zdravotními problémy. "Ta přestávka už byla dlouhá, rekonvalescence trvala čtyři týdny, přičemž čtrnáct dní jsem ani nemohl nic dělat. Jsem rád, že už mám ten první zápas po návratu za sebou."

Po pauze na trip do Ruska

Pražané tak zakončili sérii pěti zápasů na domácím ledě porážkou. Další střetnutí je čekají až po reprezentační pauze, ale musí na ně myslet už nyní. Pokud nechce Lev vypadnout z hry o play-off, je na čase začít znovu vítězit.

"Musíme přestat polemizovat a pořádně se soustředit na tréninky a každodenní tvrdou práci," burcuje tým Surový.

Další tři zápasy Lev odehraje v Novgorodu, Jaroslavli a Mytišči.

reklama