reklama

Voráček boural na Kladensku. Škoda na Ferrari tři miliony

Takhle vypadal vůz Jakuba Voráčka po havárii nedaleko Kladna. Takhle vypadal vůz Jakuba Voráčka po havárii nedaleko Kladna. Foto: Policie ČR
Český hokejový reprezentant na Kladensku naboural se svým ferrari nákladní vůz. Škoda na voze činí tři miliony, hokejista je nezraněn.

Kladno - Český hokejový reprezentant Jakub Voráček měl ve středu krátce před polednem vážnou dopravní nehodu. Nedaleko Kožovy hory na Kladensku naboural své Ferrari California do nákladního vozu.

Voráček je dle dostupných zpráv nezraněn, což Aktuálně.cz potvrdily i zdroje z jeho okolí. Na otázku, zdali musel vyhledat lékařské ošetření, však zatím odpověď nepřišla.

"Nezlobte se, nebude se k tomu vůbec vyjadřovat. Řekl jsem že ne," odpověděl muž, který odpoledne zvedal jeho mobilní telefon.

Voráček nezvládl rychlou jízdu

Jak přesně k nehodě došlo popsala v policejní zprávě mluvčí Michaela Nováková.

"Třiadvacetiletý řidič Ferrari nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem, čímž nedodržel bezpečnostní vzdálenost od vozidla Mercedes jedoucího před ním. Vzhledem k nepřiměřené rychlosti nebyl schopen vozidlo zastavit, když před ním jedoucí nákladní automobil zpomalil," uvedla Nováková.

"Aby se vyhnul střetu, strhl řízení vlevo do protisměru, přičemž se bočně střetl s výše uvedeným nákladním vozidlem. Od tohoto se odrazil a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu a následně do sloupu telefonního vedení."

Škoda tři miliony a pokuta

Podle policejních odhadů způsobená škoda na Voráčkově Ferrari vystoupala do výše tří milionů, což odpovídá velmi rozsáhlému poškození vozu. Škoda na nákladním voze činí 50 000 korun. 

Při dechové zkoušce policisté u řidiče nenaměřili alkohol a viník nehody podle Novákové dostal blokovou pokutu.

Voráček na Kladně vyrůstal a v Čechách odpočívá po sezoně v NHL, kde byl nejproduktivnějším českým hokejistou. Třiadvacetiletý útočník byl také oporou českého národního týmu na nedávno skončeném hokejovém šampionátu ve Stockholmu.

reklama