Tlustý a Voráček se podíleli na výhrách Caroliny a Flyers

3. 3. 2013 9:30
Jiří Tlustý (vpravo) se raduje se spoluhráči ze vstřeleného gólu.
Jiří Tlustý (vpravo) se raduje se spoluhráči ze vstřeleného gólu. | Foto: Reuters

Raleigh - Jiří Tlustý přispěl v sobotním utkání NHL svým desátým gólem v sezoně k výhře Caroliny nad Floridou 6:2.

Jednu z branek poražených Panterů zaznamenal obránce Filip Kuba, který se trefil letos poprvé.

Tlustý skóroval ve druhém utkání po sobě. V předchozím duelu dvěma brankami a jednou asistencí pomohl k výhře nad Pittsburghem.

Tlustý: Je skvělé, že mi to tam padá

Proti Floridě se aktuálně nejlepší český střelec v NHL prosadil v 9. minutě, kdy ranou švihem z mezikruží zvyšoval vedení Hurricanes na 2:0.

Kladenský rodák dal všech deset branek v posledních jedenácti zápasech a je aktuálně nejlepším českým střelcem v NHL.

"Je skvělé, že mi to tam padá. Ale ještě lepší je, že jsme konečně porazili divizního soupeře," zdůraznil Tlustý.

Hurricanes, kteří vévodí tabulce Jihovýchodní divize, si připsali vůbec první výhru proti soupeři ze stejné divize v sezoně, předchozích pět duelů totiž prohráli.

"Hráči měli v hlavách něco jiného"

Florida, poslední tým Východní konference, možná doplatila na ztrátu brankářské jedničky.

José Theodore se totiž zranil hned při prvním zákroku a už po dvou minutách hry tak musel do branky Scott Clemmensen. Později odstoupil ze hry také obránce Kulikov.

"Ale nemůžeme tuhle porážku svádět na zranění," řekl trenér Kevin Dineen.

"Nebyli jsme na zápas dobře připraveni. Od prvního střídání to vypadalo, že hráči mají v hlavách něco jiného než tohle důležité utkání," zlobil se Dineen, jehož tým se v případě vítězství mohl přiblížit Carolině na rozdíl pouhých dvou bodů.

Voráček pomohl k výhře nad Ottawou

Po jednozápasové odmlce se znovu připomněl Jakub Voráček, jenž se svým devátým gólem v sezoně podílel na výhře Philadelphie nad Ottawou 2:1.

Voráček, který je s 25 body nejproduktivnějším Čechem v lize, po krásné individuální akci ve 28. minutě otevřel skóre zápasu.

O čtyři minuty později zvýšil Wayne Simmonds, Senators pak sice záhy snížili, ale další góly už do konce zápasu nepadly. Ilja Bryzgalov díky 33 zákrokům vychytal jubilejní 200. výhru v NHL.

Voráček si připsal třetí gól z posledních pěti zápasů a především 15. bod v uplynulých osmi utkáních.

"Plní teď roli klíčového silového útočníka, je jedním z nejsilnějších hráčů na ledě. Jeho gól byl ukázkovým příkladem, jak dokáže zužitkovat svou rychlost a zároveň použít tělo, aby odstavil soupeře, uvolnil se do šance a v plné rychlosti vystřelil. Poslední dobou tohle u něho vídáme pořád," chválil Voráčka trenér Peter Laviolette.

Vokoun u výhry v přestřelce v Montrealu

Fantastickou přestřelku viděli fanoušci v Montrealu, kde domácí Canadiens podlehli Pittsburghu 6:7 v prodloužení.

Tomáš Vokoun si navzdory šesti inkasovaným gólům připsal 33 povedených zákroků, obránce Tomáš Kaberle zaznamenal v dresu Montrealu dvě asistence.

V divokém zápase se oba celky co chvíli střídaly ve vedení. Pittsburgh prohrával 1:2, pak otočil na 4:2, následně prohrával 4:5, poté vedl 6:5, ale domácí za 30 sekund zase vyrovnali. Vítězný gól nakonec vstřelil po 52 sekundách prodloužení Brandon Sutter.

Třináct gólů v jednom zápase je rekord letošní sezony - dosud padlo v jednom utkání nejvíc 11 branek.

"Nechci ani vzpomínat, jestli jsem někdy trénoval v takovém zápase. Myslím, že spolu s Michelem (Therrienem, koučem Montrealu) nenajdeme na videu moc věcí, z nichž bychom měli radost," poznamenal kouč Tučňáků Dan Bylsma.

Krejčí asistoval u další výhry Bostonu

David Krejčí zaznamenal jednu asistenci při výhře Bostonu nad Tampou Bay 3:2.

Bruins prohrávali po první třetině 0:2, na začátku druhé části ale dokázali dvěma trefami během 77 sekund manko smazat. Vítězný gól vstřelil dvě minuty před koncem třetí třetiny Brad Marchand.

Philadelphia - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 28. Voráček, 32. Simmonds - 35. Methot. Střely na branku: 41:34. Diváci: 19.959.

Boston - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 24. Seguin (Krejčí), 25. Peverley, 58. Marchand - 6. Stamkos, 9. Killorn. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.565.

Buffalo - New Jersey 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 28., 44. a rozh. nájezd Pominville, 50. Hecht - 30. Bernier, 42. Henrique, 52. Loktionov. Střely na branku: 23:31. Diváci: 19.070.

Winnipeg - Washington 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 31. Hendricks, 44. Brouwer, 45. Ribeiro. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 35:21. Diváci: 15.004.

Carolina - Florida 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Branky: 7. a 10. J. Jokinen, 34. a 53. E. Staal, 9. Tlustý, 26. Riley Nash - 18. Matthias, 40. Kuba. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.680.

Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 33. a 41. Korpikoski, 54. a rozh. nájezd Sullivan, 11. Lombardi - 1., 33. a 38. Cogliano, 47. S. Koivu. Střely na branku: 37:35. Diváci: 15.227.

Vancouver - Los Angeles 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky: 4. Hamhuis, 31. Raymond, 36. D. Sedin, 38. Hansen, 60. Higgins - 27. Justin Williams, 34. Nolan. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18.910.

Montreal - Pittsburgh 6:7 v prodl. (1:1, 3:3, 2:2 - 0:1)

Branky: 38. a 51. Gionta, 6. Prust (T. Kaberle), 25. Pacioretty (T. Kaberle), 40. Subban, 46. Desharnais - 20. a 61. Sutter, 28. a 49. Kunitz, 29. a 34. Cooke, 51. Crosby. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 39 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,6 procenta. Střely na branku: 39:36. Diváci: 21.273.

San Jose - Nashville 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 18. Boyle, 30. Pavelski - 55. G. Bourque. Střely na branku: 39:19. Diváci: 17.546.