Voráček je v bodování NHL pátý, na Ovečkina ztrácí dva body

5. 3. 2015 9:04
Jakub Voráček už v bodování NHL klesl na páté místo, na lídra ale ztrácí jen dva body. Vede Ovečkin.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

New York - Jakub Voráček z Philadelphie je pátý v produktivitě NHL, na vedoucí duo Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström z Washingtonu ztrácí dva body. Voráček nasbíral v 64 duelech 65 bodů za 19 branek a 46 asistencí.

Ruský kanonýr Ovečkin zaznamenal v 65 utkáních 67 bodů a se 43 trefami vede i tabulku střelců o pět gólů před Kanaďanem Rickem Nashem z New York Rangers. Švéd Bäckström má ze stejného počtu zápasů 18 přesných zásahů a 49 asistencí, což jej řadí mezi nahrávači na vedoucí pozici před druhého Voráčka.

Z dalších českých hokejistů patří 36. místo Jiřímu Hudlerovi z Calgary, který si připsal v 60 duelech 50 bodů za 20 branek a 30 asistencí. Dvaačtyřicátý Ondřej Palát z Tampy Bay nasbíral v 61 utkáních 48 bodů za 15 gólů a 33 přihrávek.

11. Getzlaf (Anaheim) 63 61 (20+41)
12. Rick Nash (NY Rangers) 62 60 (38+22)

Brankáři:

Petr Mrázek (Detroit) odchytal v 20 zápasech 1106:37 minut, inkasoval 47 branek, průměr má 2,55 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,9 procenta a jednou udržel čisté konto.

Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal v 37 zápasech 2081:04 minut, inkasoval 89 branek, průměr má 2,57 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,9 procenta a jednou udržel čisté konto.

Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal v 27 zápasech 1543:48 minut, inkasoval 77 branek, průměr má 2,99 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,8 procenta.

Marek Mazanec (Nashville) odchytal ve dvou zápasech 105:44 minut, inkasoval čtyři branky, průměr má 2,26 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,5 procenta.