Voráček pálil, ale marně. Jeho Philadelphia po sedmi zápasech padla, porazili ji Kings

19. 12. 2017 6:07
Nejproduktivnější český hokejista v NHL Jakub Voráček vstřelil jedinou branku Philadelphie, která kvůli prohře 1:4 s Los Angeles Kings prohrála poprvé po sedmi zápasech.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: ČTK

New York - Ve Filadelfii zařídili hostujícím Kings dvoubrankové vedení obránce Alec Martinez a centr Trevor Lewis, ale Flyers se ještě do konce první třetiny v přesilové hře podařilo snížit.

Zblokovaná střela kapitána Claudea Girouxa se odrazila na pravý kruh k Voráčkovi, který ranou z první překonal Jonathana Quicka. Kladenský rodák skóroval po jedenácti zápasech, předtím se naposledy prosadil 22. listopadu. Díky osmé trefě se posunul na třetí místo kanadského bodování, s 33 asistencemi je nejlepším nahrávačem v soutěži.

Pensylvánské mužstvo se ale na víc nezmohlo. První výhru Kings po třech porážkách pojistili v závěrečné dvacetiminutovce Adrian Kempe a Tyler Toffoli. Jednatřicetiletý Quick, který byl zvolen první hvězdou duelu, zastavil 36 střel.

"Chytal výborně," vyzdvihl Quickův výkon Voráček. "Byl to vyrovnaný zápas, ale oni nedělali chyby. Měli jsme pár slušných šancí, zejména ve druhé třetině, ale nevyužili jsme přesilovky, kvůli kterým jsme prohráli," dodal osmadvacetiletý útočník.

Rovněž Tomáš Hertl gólem nezabránil prohře San Jose v Edmontonu (3:5). V 29. minutě snížil na 2:3 střelou zápěstím, kterou ještě lehce tečoval zadák Oilers Kris Russell. Kanadský celek si ale nenechal druhou výhru za sebou vzít, dvakrát se prosadil útočník Ryan Strome.

David Pastrňák se asistencí podílel na výhře Bostonu 7:2 nad Columbusem a bodoval ve dvanáctém utkání za sebou. Jednadvacetiletý Pastrňák si během bodové série připsal pět branek a devět přihrávek. David Krejčí kvůli zranění v horní části těla do hry nezasáhl a vynechá i úterní souboj na ledě Buffala. Bruins poprvé v sezoně nastříleli sedm branek, útočníci Danton Heinen a Jake DeBrusk si statistiky vylepšili o gól a dvě nahrávky.

New Jersey prohrávalo 0:2 a 1:3. O třetí trefu Anaheimu se proti svému bývalému týmu postaral parádní akcí střední útočník Adam Henrique, který do kalifornského týmu zamířil na konci listopadu spolu s Josephem Blandisim, opačným směrem putoval obránce Sami Vatanen. Henrique si v 32. minutě ve středním pásmu obloučkem obhodil právě Vatanena, dostal se před něho a sólovou akci vyšperkoval bekhendovým zakončením.

Devils ale v závěru druhé části díky druhé brance Milese Wooda v zápase po přihrávce Zachy snížili a načali velký obrat. V poslední třetině ho dokonali třemi góly, na nichž se přihrávkami podílel centr Brian Boyle. O dvě trefy se postaral Stefan Noesen.

Colorado porazilo Pittsburgh 4:2. Penguins neuspěli ve čtvrtém z uplynulých pěti zápasů. Dvěma góly se o to zasloužil bek Tyson Barrie.

Boston - Columbus 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)

Branky: 15. Marchand, 29. Backes, 32. McAvoy, 53. Heinen, 56. Krug, 58. Bergeron (Pastrňák), 59. DeBrusk - 49. Anderson, 60. Jones. Střely na branku: 45:18. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Heinen, 2. McAvoy, 3. DeBrusk (všichni Boston).

New Jersey - Anaheim 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)

Branky: 29. a 39. Wood (na druhou Zacha), 56. a 60. Noesen, 46. Bratt - 7. Getzlaf, 11. Silfverberg, 32. Henrique. Střely na branku: 34:24. Diváci: 16.514. Hvězdy utkání: 1. Noesen, 2. Wood, 3. Bratt (všichni New Jersey).

Edmonton - San Jose 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky: 19. a 60. Strome, 15. Letestu, 27. Nugent-Hopkins, 49. Maroon - 7. Pavelski, 29. Hertl, 52. Sörensen. Střely na branku: 29:21. Diváci: 18.347. Hvězdy utkání: 1. Nugent-Hopkins, 2. Strome (oba Edmonton), 3. Burns (San Jose).

Colorado - Pittsburgh 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 6. a 26. Barrie, 39. Compher, 59. Rantanen - 11. Ruhwedel, 42. Malkin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15.824. Hvězdy utkání: 1. Barrie, 2. Varlamov, 3. Andrighetto (všichni Colorado).

Philadelphia - Los Angeles 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 19. Voráček - 6. Martinez, 17. Lewis, 45. Kempe, 56. Toffoli. Střely na branku: 37:25. Diváci: 19.617. Hvězdy utkání: 1. Quick, 2. Doughty, 3. Lewis (všichni Los Angeles).