Voráček předčil Jágra. V nájezdech rozhodl o výhře Flyers, skóroval i Faksa či Vrána

3. 3. 2017 6:37
Český útočník Jakub Voráček s připsal asistenci a rozhodující nájezd v duelu s Floridou, kde naopak nebodoval Jaromír Jágr. Jednou skóroval také Radek Faksa či Jakub Vrána.
Jakub Voráček (vpravo) byl klíčovým mužem večera
Jakub Voráček (vpravo) byl klíčovým mužem večera | Foto: Reuters

New York - Jakub Voráček zařídil ve čtvrtečním utkání NHL trefou v penaltovém rozstřelu výhru hokejistů Philadelphie nad Floridou 2:1. Český útočník si předtím připsal asistenci u jediného gólu Flyers v základní hrací době a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednou skóroval také Radek Faksa, jeho Dallas ale podlehl New York Islanders 4:5.

Vítěznou branku si připsal vedle Voráčka také Jakub Vrána. Jednadvacetiletý útočník byl totiž jediným střelcem utkání Washingtonu proti New Jersey. O výhře Capitals 1:0 rozhodl český mladík ve 48. minutě pohotovou dorážkou v přesilové hře.

Gól Jakuba Vrány:

Voráček byl nejprve na ledě u inkasovaného gólu, když Letci ve 32. minutě špatně rozehráli v přesilové hře a Aaron Ekblad poslal hosty v oslabení do vedení 1:0. Domácím se podařilo vyrovnat osm a půl minuty před koncem třetí třetiny a šťastným střelcem byl Valtteri Filppula, který tak oslavil svůj debut v oranžovém dresu po výměně z Tampy.

Filppula stál na konci pohledné akce v útočném pásmu, kterou založil Voráček. Odchovanec z Kladna následně zadovkou předal puk Braydenu Schennovi, který si povyjel z úhlu a přesnou přihrávkou našel Filppulovu nataženou hokejku, která usměrnila kotouč do branky.

Hlavní Voráčkova chvíle přišla ve třetí sérii nájezdů, kdy si nabruslil před branku z pravé strany a lišácky překonal Jamese Reimera nijak prudkou, ale přesnou střelou po ledě mezi nohama. Steve Mason, který znovu dostal přednost před Michalem Neuvirthem, vzápětí zlikvidoval pokus Jonathana Huberdeaua a bylo rozhodnuto.

Podeváté v sezoně skóroval Radek Faksa, jeho Dallas ale podlehl New York Islanders 4:5. Faksův gól však stálo za to. Ve 28. minutě úžasným způsobem pronikl s pukem do útočného pásma, když se na modré čáře nevídaně vyhnul bodyčeku obránce Mayfielda, a to tak, že se zadkem sklouzl po hraně mantinelu, poté si vyměnil kotouč s Patrickem Sharpem a přesnou střelou poslal Dallas do vedení 2:1.

V polovině zápasu zvýšil Jason Spezza už na 3:1, jenže Islanders ještě do druhé přestávky vyrovnali a ve třetí třetině otočili skóre třemi góly. Domácí pak už stihli pouze snížit gólem Jamieho Benna ve vlastním oslabení.

NHL:

Boston - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 53. Marchand (Pastrňák) - 46. Bučněvič, 50. Lindberg. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Krejčí (Boston).

Buffalo - Arizona 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Branky: 12. a 59. M. Foligno, 21. O'Reilly, 32. Eichel, 55. E. Kane, 60. Reinhart - 8. Pulkkinen, 23. Rieder, 49. Goligoski. Střely na branku: 41:22. Diváci: 18.116. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. M. Foligno, 3. Eichel (všichni Buffalo).

Philadelphia - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 51. Filppula (Voráček), rozh. nájezd Voráček - 32. Ekblad. Střely na branku: 49:40. Diváci: 19.650. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Ekblad (Florida), 3. Filppula (Philadelphia).

Washington - New Jersey 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 48. Vrána. Střely na branku: 24:15. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Vrána (oba Washington), 3. Schneider (New Jersey).

Montreal - Nashville 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 51. Gallagher, 60. Byron - 19. Ellis. Střely na branku: 26:25. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Price (oba Montreal), 3. Rinne (Nashville).

Ottawa - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 9. a 36. Burrows - 46. Bourque. Střely na branku: 42:23. Diváci: 16.932. Hvězdy zápasu: 1. Burrows, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Pickard (Colorado).

Dallas - NY Islanders 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Branky: 20. a 58. Jamie Benn, 28. Faksa, 31. Spezza - 10. Strome, 35. Ladd, 41. Leddy, 48. Seidenberg, 50. Kuljomin. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.438. Hvězdy zápasu: 1. Strome, 2. Leddy (oba Islanders), 3. Spezza (Dallas).

Columbus - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 45. Saad. Střely na branku: 40:38. Diváci: 15.987. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Saad (oba Columbus), 3. Dubnyk (Minnesota).

San Jose - Vancouver 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky: 16. Boedker, 20. Sörensen (Hertl), 34. Couture - 8. Horvat. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17.488. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Boedker, 3. Sörensen (všichni San Jose).

Los Angeles - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 41. a rozh. nájezd Kopitar, 42. Pearson - 3. Bozak, 28. Zajcev. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez (Los Angeles), 2. Bozak (Toronto), 3. Kopitar (Los Angeles).