Voráček nahání Crosbyho, Plekanec dal gól číslo 200

Aktualizováno 6. 4. 2015 7:07
Výsledky nedělních zápasů NHL.
Radost hráčů Flyers
Radost hráčů Flyers | Foto: Reuters

New York - Hokejista Jakub Voráček se drží ve hře o prvenství v kanadském bodování NHL. K nedělním vítězství Philadelphie 4:1 nad Pittsburghem přispěl český útočník gólem a asistencí a na lídra bodování Sidneyho Crosbyho ztrácí dva body.

Při vítězném zápase Montrealu na ledě Floridy v poměru 4:2 byl první hvězdou vyhlášen Tomáš Plekanec. Dvaatřicetiletý kladenský odchovanec režíroval výhru gólem a dvěma asistencemi a bodoval tak ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Voráček se gólově prosadil v poslední minutě úvodní třetiny, kdy v přesilovce poslal do branky přihrávku obránce Marka Streita a srovnal stav utkání na 1:1. Ve druhé části pak znovu v početní převaze asistoval u gólu Braydena Schenna.

Polovinu závěrečné třetiny strávil Voráček na trestné lavici, protože dostal desetiminutový trest. Český forvard chtěl až příliš vehementně potrestat střelu Chrise Kunitze v přerušené hře do prázdné branky. Pittsburgh přestřílel soupeře v poměru 47:20, ale kvůli výbornému výkonu první hvězdy duelu brankáře Steva Masona nesrovnal, naopak ještě dvakrát inkasoval.

Pittsburský kapitán Crosby se v dnešním duelu neprosadil a Voráček na něj ztrácí na čtvrtém místě bodování dva body. Promluvit do pořadí může ještě dnes v noci třetí Alexandr Ovečkin, jehož Washington se utká s Detroitem.

Philadelphia zdolala Pittsburgh v osmém vzájemném zápase v řadě a zkomplikovala soupeři postup do play off. "Hráli o dva důležité body a my jsme rádi, že jsme je o ně připravili," neskrýval radost z výhry nad věčným rivalem brankář Mason, jehož tým už šanci na účast v bojích o Stanley Cup ztratil dávno. "Náš osud už je zpečetěn, ale to neznamená, že nemůžeme zahýbat s osudem někoho jiného," dodal Mason.

Plekanec střílel z velkého úhlu

Plekanec v 7. minutě otevřel skóre utkání, když v přesilové hře nachytal brankáře Dana Ellise střelou z téměř nulového úhlu a připsal si svůj jubilejní 200. gól v základní části NHL.

Ve 27. minutě sice domácí vyrovnali rovněž v přesilové hře zásluhou Aarona Ekblada, ještě do druhé přestávky ale Canadiens strhli vedení na svou stranu třemi góly, přičemž u prvních dvou Plekanec zaznamenal druhou asistenci.

Montreal zvládl zápas bez svého nejproduktivnějšího hráče Maxe Paciorettyho, který v 6. minutě dohrál poté, co se po střetu s Dmitrijem Kulikovem udeřil hlavou o mantinel. Zatím není jasné, zda bude chybět i v dalších utkáních.

"Je klíčovým hráčem našeho týmu, na něhož celou sezonu spoléháme. Ale takový je sport. Zase to dnes byla příležitost pro další hráče, aby ukázali, co v nich je," uvedl útočník Brendan Gallagher, který dal vítězný gól na 2:1.

Postupová hádanka se zamotává

Nadmíru dramatický zůstává ve Východní konferenci souboj o postup do play off. Devátá Ottawa sice prohrála 2:3 po nájezdech v Torontu, nicméně tři kola před koncem ztrácí už jen dva body na tři soupeře před sebou - Boston, Detroit a Pittsburgh.

Bruins v neděli nehráli, hokejisté Red Wings a Penguins zaznamenali porážky - Detroit s Petrem Mrázkem v brance podlehl 1:2 Washingtonu. Pittsburgh už ve zmiňovaném duelu prohrál 1:4 ve Philadelphii.

Duel Detroitu s Washingtonem byl soubojem gólmanů, z něhož nakonec vyšel jako vítěz Braden Holtby, který pochytal 35 z 36 střel. Mrázek si na druhé straně připsal 26 zákroků. Capitals dostal do vedení ve 4. minutě v přesilové hře Jevgenij Kuzněcov, na začátku druhé třetiny zvýšil na 2:0 dělovkou Mike Green. Ve 33. minutě snížil v početní výhodě Darren Helm, vyrovnat už ale domácí nedokázali.

"Líbilo se mi, jak jsme odehráli první třetinu. Ve druhé části hráči předvedli výkon na samé hranici obětavosti, zablokovali několik střel a podržel nás brankář, třetí třetinu jsme pak zase zvládli," zhodnotil zápas Barry Trotz, trenér Washingtonu, který si zajistil účast v play off.

NHL:

Philadelphia - Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 20. Voráček, 33. Schenn (Voráček), 56. White, 60. Del Zotto - 17. Sutter. Střely na branku: 20:47. Diváci: 18.435. Hvězdy utkání: 1. Mason, 2. Voráček, 3. Schenn (všichni Philadelphia).

Detroit - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 33. Helm - 4. Kuzněcov, 25. Green. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58 minut, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 36:28. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Holtby (Washington), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Green (Washington).

Florida - Montreal 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky: 27. Ekblad - 7. Plekanec, 28. Gallagher (Plekanec), 32. Parenteau (Plekanec), 38. Smith-Pelly. Střely na branku: 25:28. Diváci: 14.112. Hvězdy utkání: 1. Plekanec, 2. Parenteau (oba Montreal), 3. Ekblad (Florida).

Chicago - St. Louis 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 15. Versteeg - 27. Backes, 36. O. Jokinen. Střely na branku: 39:33. Diváci: 22.017. Hvězdy utkání: 1. Allen, 2. Backes (oba St. Louis), 3. Crawford (Chicago).

Toronto - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. Lupul, 33. Van Riemsdyk, rozh. nájezd Holland - 28. Karlsson, 42. Stone. Střely na branku: 38:45. Diváci: 18.919. Hvězdy utkání: 1. Bernier (Toronto), 2. Stone (Ottawa), 3. Brewer (Toronto).

3. x-Chicago 79 48 6 25 225:182 102
4. Minnesota 78 44 8 26 223:192 96
5. Winnipeg 78 40 12 26 222:208 92
6. Dallas 79 38 10 31 248:258 86
7. Colorado 79 36 12 31 212:223 84